Yürekler Yanmasın..

Yürekler Yanmasın

Gün geçmiyor ki, şehit haberi almayalım.Yan yana dizili ay yıldızlı bayraklara bürünmüş, hayatının baharında soldurulmuş yavruları görünce bir anne olarak yüreğimiz yanıyor.Bizler bile dayanamıyorken, ocaklarına ateş düşen annelerin yürekleri nasıl yanıyor kimbilir?

Bin bir emekle büyüttüğümüz, gözümüzden bile sakındığımız yavrular birer birer toprak oluyor.Buna can nasıl dayansın, yürekler nasıl yanmasın bilemiyorum..

Gün geçtikçe acılar daha da derinleşiyor.Gencecik çocuklar, hayalleriyle ve umutlarıyla gömülürken, evlatlarıyla birlikte annelerinde umutları sönüyor..Evlatlarını hasretle kucaklamak isteyen anneler, ayakların altında cenneti değil, yanlarında evlatlarını istiyor..

Yürekler Yanmasın

Bizlerde bir daha hiçbir annenin yüreği yanmasın diye dualar ediyoruz.Artık kanların dökülmesini istemiyoruz.Dökülen kanların yerde kalmayacağını söyleyen siyasiler, kanın yere dökülmeden sorunu çözme yolunu bulmalılar..

Bir uçurumun eşiğine sürüklenen ülkemiz için zaman; birlik, akıl ve vicdan zamanıdır.Etnik köken, din, dil, ırk ve siyasi görüş gözetmeksizin barış için birlik olmalıyız.

Terörü haklı ve adil gösteren, uygulayan tüm zihniyetleri HİKAYESİ GİRİŞİM ailesi olarak kınıyoruz.

Her gecenin bir sabahı olduğuna göre,  ülkemizin de bir an önce aydınlık sabahlara uyanması dileğiyle, anneler ağlamasın yeter diyoruz.

Funda ALTINAĞAÇ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir