close
AkademiAtölyeler

Üreten, Girişimci Kadınlar Buluştu

Hikayesi Girişim, 9 Şubat Cuma günü İncirli Dilek Pastanesi’nde üreten girişimci kadınlarla buluştu.

Toplantıya katılanlar öncelikle kendilerini tanıttı.Ardından toplantıların, ulaşım sorunun kaynaklı bölgesel olarak Avrupa yakası ve Anadolu yakası olacak şekilde düzenlemeye karar verildi.

Mayıs ayına kadar her ay bir seminer, workshop ve network toplantısı düzenlenecek, bunların konuları yer ve tarihleri bir sonraki 26 Şubat tarihinde düzenlenecek toplantıda karara bağlanacaktır.

Network toplantıları tüm girişimci, evinden çalışan kadınların birbirlerine kendilerini tanıtacağı şekilde olacak ve toplantıya katılanların kendi çevrelerindeki üreten kadınları toplantıya davet etmeleri istenecektir.

Mart ayında kadınlara yönelik, Nisan ayında çocuklara yönelik, Mayıs ayında ise Yaza Merhaba başlığı altında etkinlikler düzenlemeye karar verildi.

Düzenlenecek tüm etkinliklerde bütçe hazırlıkları  önceden belirlenecek ve bütçeler netleşince sponsor çalışmaları yapılıp, bu sponsor görüşmelerinden olumlu dönüş alan arkadaşların bütçenin %20 sini kazanacağı belirtildi.

Elemeği üretim yapan arkadaşlar için stant açtırmak yönünde çalışmalar yapılacak. Bu çalışma için açık ve kapalı alan tespiti için öneriler sunulacak.

Toplantıda , katılımcılarla birlikte daha fazla kadına ulaşıp, kadının gücüyle anlamlı bir ortak hikaye oluşturmak istediğimiz belirlendi ve bir sonraki toplantıyı Beylikdüzü Kanguru Kids Cafe de düzenlenmek üzere karar alındı.

Tags : ToplantıÜreten Kadınlar

Bir Yanıt Bırak