Umutlu Mutlu Ailesi

Umutlu Mutlu Ailesi… Bireysel gönüllükten, gönül birliğine!

2013 yılında bireysel gönüllülük ruhuyla başlayan Umutlu & Mutlu Projesi, Türkiye’deki Üniversite ve devlet hastanelerinde yatılı olarak kalmak zorunda olan çocuklara ulaşmak ve onlara moral desteği vererek iyileşme süreçlerini hızlandırmaya katkıda bulunmak; gönüllü ağabey ve ablalarını örnek alarak iyilik yapmayı bilen bireyler olarak yetişmelerini sağlamak amacıyla kurulmuştur.

Amaçlarını, gerçekleştirdikleri ziyaretlerindeki faaliyetlerle ve özel günlerde sanatçılar, sihirbazlar, pantomimciler ve animatörlerin gönüllü katılımlarıyla gerçekleştirdikleri eğlencelerle ve hediyelerle sağlamaya çalışmaktadırlar. Artık üzülerek değil harekete geçerek” ilik bekleyen çocuklar için bir şeyler yapma zamanı” diyerek hayata geçen proje, donör olmaktan öte çok fazla sorun olduğunu fark edilmesiyle yön kazandı.

İnsanları donör olmaya çağırıp, bilgilendirmeye çalışırken ilik bankalarında toplanan kan örneklerinin incelenmediğini öğrenip bunlarla ilgili çalışmalar yapmaya başladılar. Bu süreçte hasta yakınları ve hastalarla da iletişim haline geçince maddi-manevi destek gerekli düşüncesiyle hareketi genişlettiler. Proje olarak Ağırlıklı İstanbul Şişli Etfal Eğitim Araştırma Hastanesi olmak üzere aktif olarak İ.Ü. Çapa Tıp Fakültesi Hast. , İ.Ü.Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hast. , Bezmialem Tıp Fakültesi Hast., Okmeydanı Eğitim Araştırma Hast., Halkalı Kanuni Sultan Süleyman Eğitim Araştırma Hast., Edirne T.Ü. Tıp Fakültesi Hast. ve Kocaeli Tıp Fakültesi, Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi, Çukurova Üniversitesi Balcalı Eğ. Arş. Hastanelerine destek vermeye çalışıyor.

Amaçları; başta İYİLİĞİ YAYMAK aynı zamanda ORGAN ve DOKU BAĞIŞI konusunda duyarlılık oluşturmak,NADİR HASTALIKLAR ve YARDIMLAŞMA için FARKINDALIK YARATMAK. Hedefleri ise ÇOCUK MUTLULUĞU…

Çocuk hastanelerinde yatarak tedavi görmekte olan çocuklar için, hastanelerde onlarla birlikte oyunlar oynayarak, sohbet ederek eğlenceli vakit geçirmelerini sağlayıp, onları mutlu etmek ve tedavi süreçlerinde gerekli olan moral desteğini arttırarak iyileşme süreçlerinin hızlanmasına yardımcı olmaya çalışıyorlar.

Hasta kimliğinden sıyrılıp çocuk kimliklerine dönebilmek için çocuklara ufak bir fırsat sunabilmeyi de amaçlayan projenin uzun vadede hedefi, tüm Türkiye’deki üniversite ve devlet hastanelerinde tedavi gören tüm çocuklara ulaşabilmektir Tamamen manevi bir oluşumdur ve maddi beklentiler barındırmayan bir projedir. Para yardımı kabul edilmemektedir. Ancak resmi kanallar ya da ihtiyaçlı aileye yönlendirme yapılabilmektedir. İlgili sayfalarımızdan teyit alınmadan projenin adıyla  başlatılan kampanya ve yardım çağrılarına İTİBAR ETMEYİNİZ.

Website 

İnstagram

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir