Teşekkür Etmenin Gücü – Şükür minnet

teşekkür etmek

Telekkür Etmenin gücü : “Teşekkür Ederim” kelimesi çok güçlü.Şükretmeyi, nezaketi, yapılandan dolayı minnettarlığı, sevgiyi, şükranı ifade ediyor.

Hayatta en çok ne zaman, ne sebeple teşekkür ediyoruz? Herkesin kendince nedenleri vardır? Kimimiz her şeye her an teşekkür ederiz.Bu aynı zamanda Yaradan’a duyduğumuz minnettarlığımızın göstergesi.Kimimiz sadece nazik davranışlar karşısında teşekkür eder.Kimimiz hiç teşekkür kelimesini hayatına sokmamış bile.

Hayatınıza teşekkür etmek fazla fazla yerleştirdiğinizde neler kazanabileceğinizi düşünmek ister misiniz?

Günlük hayatın içinde “Gülümsemek “ve ” Teşekkür Etmek ” insanlara çok güzel etki yapan davranışlar.Gülümseyerek, teşekkür ederek çok insanın yüreğini ısıtır, gönüllerine sevgi tohumu ekersiniz. Deneyin ve harikalar yaratın. Etrafınızdaki kişiler teşekkürünüzü duymak için daha çok hizmet sunacaklar, daha çok birlikte olacaklar.

Bize gelen her şeye teşekkür edelim.Verilen her yola, kapıyı açana, hizmet sunana, sucuya, işimizi görene, hediye verene, kahve, çay, su ikram edene, yemeğe davet edene, iş kazandırana, müşterimize, danışanımıza, annemize, babamıza, çocuğumuza, işverenimize, elemanımıza hayatımıza girmiş-çıkmış herkese, hayatımızda olanlara teşekkür edelim.

Teşekkür etmenin gücü nü dilimize, hayatımıza sokarak getireceği zenginliği, mutluluğu yaşayabilir, deneyimleyebiliriz. Buna değer, denedikçe, pratiğinize soktukça mutlu olacaksınız.

Ayşegül İMAMOĞLU

Profesyonel Koç

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir