İMECE EVİ- Teknolojiden Uzak Doğal Bir Hayat:

imece evi

İMECE EVİ Doğanın Sesine Kulak Verin

Dayanışma kültürünün ve doğal yaşamın önemini anlatmak ve bizzat bu anlayışla yaşamak için İzmir Menemen’de Dumanlıdağ’ın içerisinde 30 yıl önce terk edilmiş bir köyde imece evi ’ni kurmuş Yenigün ailesi…

Geleneksel yöntemlerle doğal olarak, ekmeklerini, sebze ve meyvelerini, zeytinyağlarını, sabunlarını, diş macunlarını hatta güneşten kendi elektriklerini bile üretiyorlar.

Teknolojiden en az şekilde yararlanan aile, kendileri üretirken çevrelerinde de bunu gerçekleştirebilecek insanlarla dayanışma içerisinde ekonomik ve ekolojik bir sistem kurmuş.

Ayrıca doğaya ve geleneksel yöntemlere bağlılıklarını evde doğum yaparak bir kez daha ispatlayan Reyhan Güler Yenigün, çocuklarının da kendileri gibi doğaya bağlı olmasını istiyor. Bu yüzden hastane ortamının stresinden uzak, tamamen bilinçli bir şekilde evde doğum yapmaya karar veriyor. Hiç kimse risk almak istemez diyen Reyhan hanım, bunun için doktor, ambulans ve hastane ile irtibatlarını kesmediklerini de belirtiyor.

imece evi , hayatı ıskalamamak ve sürekli rekabet ortamında yaşamak istemeyenler için gerçek bir organik merkez…

‘Doğanın sesine kulak vermeli ve öğrenmeye çalışmalıyız’ diyen Yenigün ailesi, ekolojik yaşama gönül verenleri imece evi ’ne bekliyor.

Funda ALTINAĞAÇ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir