SMYSTİL

SMYSTİL… Sanat deyince akan sular durur bende hem de çocukluğumdan beri…

14 yaşında takı ve aksesuar tasarımları yapıp satmaya başladım

annemin dikiş makinesinde ise çanta dikip dışlarını nakış boncuk işleyerek değişik çanta tasarımları yapardım. Bendeki bu yeteneği fark edince babam beni bir arkadaşının çalıştığı moda okuluna yazdırdı işte hayatımın değiştiğini o yıllarda hissettim ben buyum dedim modelistlik stilistlik desen tasarımı kalıp kumaşlar rengarenk boyalar…..

Liseyi açık öğretimden yazılıp lise bitene kadar ağır tempoda kendimi mesleki eğitime verdim hafta sonları dershaneye de İngilizce öğrenmeye gidiyordum. Mezuniyetten sonra ilk işim babamın yanındaydı her şeyi onun atölyesinde öğrendim ve iş hayatına profesyonel olarak girmemi sağladı, stilist olarak güzel bir firmada çalıştım, işimi çok seviyordum ama erkek arkadaşımı da çok seviyordum 😊

Tabii ki aşkı seçip evlendim ve iş hayatıma ara vermek zorunda kaldım.

2 tane çocuğum oldu birkaç sene evden tasarım yapıp çalıştım, stil danışmanlığı yaptım ve Hint kınası ile tanıştım benim için ilk etapta iş değildi severek yaptığım bir terapi gibiydi ama her geçen gün istek arttı yoğun ilgi gördü mecburi olarak hobim işime dönüştü ve işim de hobiye dönüştü.

Nasıl diyeceksiniz şöyle ki hâlâ evden değişik çanta tasarımları yapıp satıyorum ama cidden hobi olarak vakit bulduğum zamanlarda. Genel olarak organizasyon şirketleri ile kına organizasyonlarına gidiyorum. Kutlamalar için Hint kınası etkinliği veya şenlik, festival gibi organizasyonlarda stant açıyorum çocuklarım hâlâ çok küçük olduğu için yoğun iş temposuna dönemedim Youtube kanalı ve www.smystil.com moda, stil ve sanat bloğunu kurdum evden onları yönetiyorum. Yazılar yazıp,  aynı sektördeki sevdiğim arkadaşlarımla girişimci kadınlarla röportajlar yapıyorum ve bunları yayınlıyorum.

İstiyorum ki benim gibi girişimci ruhu olan kadınlar mutlaka yeteneğini bir yerlerde duyurabilsin veya çocukları küçük olup çalışamıyor iseler bile proje bazlı işler evden küçük el emeği ürünler kendilerini mutlu eden, üretime katkısı olan işler yapabilsinler ve önleri açık olsun. Bence desteğin en güzeli kadının kadına verdiği destektir bunun için Hikayesi Girişim ailesine de çok teşekkür ediyorum. İnşallah bu güzel iyi niyetli projeniz daha birçok kadının hikayesine dokunur… Sevgiler

Sümeyye TÜLÜ GEDİKLİ

İnstagram

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir