Kadınlar Sempozyumu-Sivil Toplumda Fark Yaratan

“Hikayesi Girişim olarak kadınlar sempozyumu ‘nda biz de yerimizi aldık ve kendi ‘hikayemizi’ diğer çalışan ve üreten kadınlarla paylaştık.

Toplumda fark yaratan kadınların toplumu dönüştüren hikayeleri 21 Aralık’ta, Kadir Has Üniversitesi’nde Sevinç Satıroğlu’nun sunumuyla gerçekleşen, Kadınlar Sempozyumu ’nda geniş bir katılımcı kitlesi ile buluştu.

Uluslararası İş ve Meslek Sahibi Kadınlar Federasyonu’na bağlı BPW İstanbul İş ve Meslek Sahibi Kadınlar Derneği 2013’ten bu yana, sivil toplum örgütleri ile işbirliği yaparak Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri Madde 17 doğrultusunda… İşbirlikleri ve Küresel Ortaklıklar kurarak, kadın ve kız çocuklarına karşı her türlü ayrımcılığın önlenmesi için çalışmalar yürütüyor.Renkli Kampüs, Tüsayder Kadın Çalışma Grubu, BPW Adana ve Ankara İş ve Meslek Sahibi Kadınlar Derneği… Batman Valiliği Batman Aile Destek Merkezleri, TRAngels, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Hikayesi Girişim gibi STK ve Platformlar yanında, girişimci ve eğitimde fark yaratan kadınlar hikayelerini paylaştılar.

Kadınların iş hayatına katılımı, ülke ekonomilerinin büyümesine büyük katkı sağladığını bilmekteyiz. Ülkemizde sadece 100 kadından 22’sinin iş hayatına katılım sağladığı düşünülürse, her çalışma bu noktada önem kazanıyor. Özellikle sivil toplumda gerçekleşen çalışmalara verdiğimiz önemi ve birlikte güç birliği ile etkimizi arttırmaya çalışmalıyız.”
Diyerek bizleri bir araya getiren BPW İstanbul‘ a içten teşekkürlerimizle.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir