Sevgi Yumağıyla Örgüler

Sevgi Yumağıyla Örgüler

Sevgi yumağıyla örgüler Ören Nimet Güngör büyüğümüzü kaybettik.

Kendisiyle tanışma şerefine nail olan Hikayesi Girişim ailesi olarak Allahtan rahmet ailesine sabırlar diliyoruz.

sevgiyle-aniyoruz

Yaşama sevinci, güler yüzü ve samimiyetiyle örnek bir kişi olan NİĞMET GÜNGÖR, sevgi yumağıyla örgüler örüyor.

Bankada çalıştığı yıllarda bile akşamları örgü ören Niğmet Hanım, emekliliğin tadını altı ayda çıkarttığını ve daha sonra sıkılmaya başladığını anlattı.

Zaten örgüyü, örgü örmeyi seven Niğmet Hanım, hemen yurtdışındaki kaynakları takibe alarak kendini geliştirmiş.

Sevgi Yumağıyla Örgüler

Bu arada yolu Derya Baykal’la kesişmiş ve on yıldan fazladır Derya Baykal’la çalışmalar yapıyor.

Aynı zamanda bir süredir evinde ‘Örgü Günü’ düzenlemekte olan Niğmet Hanım, ayrıca 6-7 kişilik bir grupla beraber güzel sohbetler eşliğinde örgü örüyorlar. Ekip olarak ‘örgü örmenin bir terapi’ olduğunu da düşünüyorlar.  Birbirinden güzel, yaratıcı ürünler yapan Niğmet Hanım’ın , Beylikdüzü’nde ikamet etmesine rağmen Bayrampaşa’dan, Moda’dan bile öğrencileri var.

hirka

Bunun dışında ekibiyle birlikte sosyal sorumluluk alanında da örnek teşkil edecek çalışmalar yapan Niğmet hanım, rengarenk ipliklerle LÖSEV, SOMA ve VAN’A örgüler de göndermiş.

Örgünün dışında Semih Yener’den kurdele nakışı eğitimi de almış ve kurdele nakışıyla yaptığı bir tabloyla Türkiye birinciliğine sahip olmuş.

Eskiyi değerlendirmeyi de seven Niğmet hanım mesela eskiyen kazak kollarından şiş çantası yapıyor. Halı dokuma tekniğiyle takı denemeleri de görülmeye değer…

Patchwork çalışmasında kadın temasını işlemesiyle mansiyon ödülü alan Niğmet hanım, kadınların zincirlerini kırarak özgürlüğe kavuşacaklarını savunuyor.

HİKAYESİ GİRİŞİM olarak Niğmet Güngör ve ekibine bizleri çok sıcak karşıladıkları ve güler yüzleriyle ağırladıkları için çok teşekkür ediyor, çalışmalarının devamını diliyoruz.

Funda ALTINAĞAÇ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir