close

Manisa’nın Alaşehir ilçesinde yaşayan Gülfer Kızılçay, yedi yıl önce KOSGEB’den aldığı 43 bin liralık krediyle kendi işinin patronu oldu. Kadın girişimci, aldığı krediyle atölye kurarak saman saplarından kapı çelengi üretimi yapıyor. Şu anda ürünlerini Almanya’ya ihraç ediyor ve dört kişiye de istihdam sağlıyor.

15 yıl bir çiçek firmasında çalışan Kızılçay, arkadaşından Almanların noel çelengi talepleri olduğunu öğrenince oradaki firmalara çelenk yapmaya karar verdi. Oğlunun yardımıyla firmalarla yazışan kadın girişimcinin tek eksiği parasının olmamasıydı. Bu noktada Alaşehir Ticaret ve Sanayi Odası’nın KOSGEB ile ortaklaşa açtığı eğitim kurslarına katılan Gülfer Kızılçay, yetkililere sunduğu projeyle kredi almaya hak kazandı.

Kızılçay, saman saplarından yaptığı kapı çelengi üretimiyle girişimcilikte dikkatleri üzerine çekip, kadın girişimci olarak üç ödülün sahibi oldu.

Kaynak

Tags : El emeğiGirişimci kadınGülfer KızılçayHediyelikKadın girişimciKadın İstihdamıKOSGEBManisa AlaşehirSaman Sapından Kapı ÇelengiÜrün satışı

Bir Yanıt Bırak