Sağlıklı Yaşam-Çiğdem Tiryaki Tarafından

Sağlıklı Yaşam

Sağlıklı Yaşam… Spor ile tanışmam ve sporun hayatıma girişi 11 yaşında bir basketbol okuluyla başladı. Bu süreç farkında olmadan hayatımın dönüm noktasıymış. Sonrasında yaşam biçimim haline gelen spor, hayatımın tam merkezine girmeye başlamıştı.

Spor, zihnime, bedenime öyle işledi ki, oturup düşündüğümde, bu heyecanı hiç kaybetmemeliyim dedim kendi kendime…

İşte o an hani derler ya ‘şimşekler çaktı’ diye, aynen öyle bir an yaşadım. O andan sonra sporu tam anlamıyla hayatıma katmış oldum.

Şunu fark ettim ve hep buna dikkat ediyorum ki; hayatta neyi tercih ederseniz artık o istediğiniz şey her ne ise yollarınız onunla kesişmeye başlıyor. Çünkü hayata bir adım atmış oluyorsunuz. Evet ben buradayım diye……..

Okul döneminde basketboldan sonra atletizmle spora devam ettim. Okuluma il içinde güzel dereceler getirdim. En büyük destekçim okulumdaki beden eğitimi öğretmenim İbrahim Serin oldu. Onun desteğiyle spor akademisine hazırlanmaya başladım. Hobi olarak başlayan spor yolculuğum mesleğim olarak devam edecekti.

İnsan mutlu olduğu işi yapınca daha verimli oluyor. Çünkü yaptığınız her işten ve attığınız her adımdan haz alarak devam ediyorsunuz.

Hayatımın yolculuğunda ilk önce sağlıklı yaşamı kazandım ve bu kazancı başkalarıyla da paylaşmaya başladım.

Sağlık, hobi ve iş üçlüsünü geliştirdikçe geliştirdim. Her zaman yeniliklere açık olarak araştırmalara devam ettim. Ne kadar donanımlı olursam, o kadar herkese faydam dokunur düşüncesiyle sürekli kendimi yenilemeye devam ediyorum. Amaç, karşımdaki bireyin, emeklerinin sonuçlarını görmesini sağlamak ve o heyecanını, ışığını gözlemlemek ve mutluluğu paylaşmaktır.

İşte ben İstanbul Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra hiç durmaksızın çalıştım. Bunlar benim için çalışmak değildi aslında. Sporu hayatına küçük yaşlarında yerleştirmiş ve bu yolda hedeflerine doğru ilerlemiş, sporu sadece kilo alıp-vermek için hayatına sokmamış, sağlıklı yaşamın bir parçası olarak benimseyip bunu herkese, bilgi ve birikimiyle sunmaya devam etmiş biri olarak işini geliştirmeye ve üzerine hep bir şeyler katmaya çalıştığım, sevdiğim bir hobim diye düşündüğüm için buna sadece iş demek haksızlık olur bence…

Sizler de bir nebze de olsa böyle görmeye çalışın ki, bedeniniz çalışırken, ruhunuz da dinlensin.

Son olarak diyorum ki sağlıklı yaşam adına, sporu yaşamınızın bir parçası haline getirin. Bu konuda istediğiniz destek için bilgi birikimim ve tecrübemle yanınızdayım.

Sevgiyle, enerji dolu ve spor ile kalın.

Çiğdem TİRYAKİ

Email: cigdem_pausbtyo@hotmail.com

Tel: 0537 426 64 47

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir