Sade Event

Sakarya Üniversitesi Turizm Otel İşletmeciliği mezunuyum. Kocaeli bölgesinde 5-6 sene 5 yıldızlı bir otelde banquet organizasyon sorumlusu ardından geçen yıllarda şefi olarak görev aldım ve yaptığım her organizasyonda kendim için bir parça hayal ayırdım kenara, kendi düğünümde bu şarkıyı çalarım, şu nikah şekerini dağıtırım diye. Şu anda eşim olan kişiyle görüşmeye başlayıp memleketim olan Mersin’e geri döndüm.

Bir yılda Mersin’de 4 yıldızlı bir otelde satış müdürü olarak çalıştıktan sonra eşim istemiyor diye otelciliği, organizasyonu bırakıp otomotiv sektöründe aldığım eğitimler sonucunca muhasebeci olarak görev almaya başladım. Gün geldi, yıllarca kendi düğünümde şunu da yaparım dediğim hayallerimin hiç birini gerçekleştiremedim.Çünkü Ekim 2016, düğünüme 4 gün kala kayınbabamın kanser olduğunu öğrenip acil ameliyat olması gerektiği için düğünü erteledim Aralık 2016 tarihine. 10 aralık 2016 düğün günü kayınvalidemi kaybettim.Yıllarca biriktirdiğim tüm hayallerim hayal olarak kaldı böylelikle ve ben o gün karar verdim yeniden ben olmak ve içimde kalan herşeyi en azından insanların hayatlarına mutluluklarına dokunarak gerçekleştirerek yerine getirecektim.2017 yılında sade bir nikah töreniyle evlendikten sonra hemen kızıma hamile kaldım ve bir süre daha bu fikrimi askıya almak zorunda kaldım Geçen zamanda otomotivde çalıştım ama kendi işimi kurduğumda ne yapmalıyım diye aynı zamanda kendime de yatırım yaptım.

02.02.2018 kızımın ilk doğum gününde organizasyonu ben hazırladım, herşey mükkemmeldi ve herkes “Seda bu işi yapmalısın” dedikçe doğru yolda olduğuma daha çok inandım.Kendime olan güvenim gün geçtikçe arttı. Ardından Kosgeb’in girişimcilik kursuna gittim,sertifikamı aldım.Çalıştığım sürede biriktirdiğim ve eşimin de desteğiyle 07.05.2019 da otomotiv sektöründeki işimden istifa ettim.Hayallerimdeki organizasyon şirketini kurdum, şimdi ofisim hazır ve içimde kalan herşeyi yaptığım organizasyonlarla telafi ediyorum.Bu beni daha çok mutlu ediyor. Önce bende korktum, kurulu bir düzen var.6 yıldır çalıştığım bir şirket, zamanında yatan bir maaş ama beni mutlu etmeyen ve pasifleştiren bir iş, körelmişlik.

Acabalarım vardı, yeniden yapabilir miyim dediklerim.Ama bunların hiçbiri beni vazgeçirecek sebepler değildi.Bir pasta vardı ve ben de koşarsam, emek verirsem o pastanın bir diliminden yiyebileceğimi biliyordum.İçinizde kalan ve yapmak istediğiniz iş neyse gün geliyor ona geri dönüyorsunuz.Sizi mutsuz eden işyerlerinde çalışıp, yaptığınız işe saygısı olmayan, mobing uygulayan insanlara tahammül etmektense; sizi siz yapan işi yapmanızı ve güçlü durmanızı, siz istedikten sonra herşeyi yapabileceğinize inanmanızı tavsiye ediyorum.

Seda KARABULUT

İnstagram

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir