Pıgu Baby-Pınar ve Günseli Tarafından

pigu baby

PIGU Baby ,  adını Pınar ve Günseli’nin ilk hecelerinden almış yeni bir marka. Tekstil geçmişi olan bir anne ile, mimar gelinin bir araya gelerek bebekler için örgü patikler, hırkalar ve kazaklar yapması ile kuruldu.

1958 doğumlu Günseli Devrim, Meslek Lisesi giyim bölümünden mezun olduktan sonra 1977-1980 yılları arasında triko atölyesinde çalışmış ve 1980 yılında da kendi atölyesini kurmuştur.  8 sene kendi atölyesinde üretim yaptıktan sonra, çıkan yangınla atölyesi büyük hasar görmüş ve atölyesini kapatmıştır.

Daha sonra farklı  yerlerde çalışarak imalat müdürlüğü ve triko ihracatı yapmış, kendi koleksiyonlarını hazırlamıştır. 2000  yılında emekli olmuş ve tekstil hayatına ara vermiştir. İsmek’in çeşitli kurslarına katılarak ahşap boyamacılığından, mozaik yapımına bir çok alanda kendini denemiştir. 2006 yılından beri de profesyonel olarak çini sanatı ile ilgilenmektedir. Kuyumcukent de, üç arkadaşı ve hocası ile kurdukları atölyelerinde çini sanatına hayat vermeye devam etmektedir.

1988 doğumlu Pınar Devrim, Notre Dame de Sion Fransız lisesinden mezun olduktan sonra Kültür Üniversitesi Mimarlık bölümünden  2012 yılında 2.lik derecesi ile mezun olmuştur.  Mezun olduğu tarihten beri  aktif olarak mimarlık yapmaktadır.  2015 yılında evlenmiştir. Şuanda da bir bebek beklemektedir.

Günseli Hanım, torun haberini alır almaz patik ve kazaklar örmeye başlamıştır. Ördükleri gelini Pınar ve başka insanlar tarafından çok beğenilince bu işi daha kapsamlı hale getirmeye karar vermişlerdir.

Günseli Hanım ve Pınar Hanım kendi bebeklerine diye örmeğe başladıkları patik işlerini büyüterek, model çeşitlerini arttırmışlardır ve PIGU Baby’i bir ay önce hayata geçirmişlerdir. Günseli Hanım üretim ile ilgilenirken, Pınar hanım ise pazarlama işi ile ilgilenmektedir.

Hayalleri, PIGU’yu olabildiğince çok insana ulaştırabilmek ve bir gün kendi atölyelerini kurmaktır.

Instagram

Facebook

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir