Origa Phersu Fashionology

Origa Phersu Fashionology… Origa: ‘original’ =>Yalın, orjinal, doğal…

Phersu: ‘person’=>Kişilik, kişi, insan… 

‘’Yani; doğal insan, özgün insan… 2016’nın son demlerinde, kadın giyim ve aksesuar üzerine üretim yapacağımız markamızı oluştururken hep bunu hayal ediyorduk. ‘Yerli üretim olsun, kaliteli kumaşlar ve özgün tasarımlar; işinin ehli insanların elinde sağlam kalıplı modellere dönüşsün. Ve bu ürünler de insanları en güzel halleriyle yansıtsın, en önemlisi de kişilikleriyle bütünlensin ama asla önüne geçmesin! İşte bu

‘denge’ arayışı içinde kuruldu Origa Phersu.’’

Tüm bunların dışında; aslında ilk başta tek kişilik bir yolculuktu bu. Hayal etmeyi, farklı dokuları bir araya getirmeyi rutin haline getirmiş özgür ruhlu bir kadının yolculuğu idi. Tabii ki, sadece tekstilden anlamak yetmiyordu.

Biraz finans, biraz pazarlama, biraz satış, biraz muhasebe, biraz sosyal medya bilmek gerekiyordu. Kendini geliştirmek, ekonomi-siyaset-hava durumu-sektörel gelişmeleri takip etmek ve bunlara gerekli uyumu göstermek lazımdı. Bir de bu hiç bitmeyecek bir şeydi. İşini seven, gerçekten iş yapmak isteyen herkesin göz önünde bulundurması gereken bir haldi. Kaldı ki hala da hergün birçok farklı gündemi takip etmek durumundayız. Buradan bağlayacak olursak; origa phersu ekibi ve bakış açısıyla; canlı ve yaşayan bir dinamiğe sahiptir.

Origa Phersu

Origa Phersu ürünleri çoğu zaman kadın emeğinden ortaya çıkar. Çünkü, ben de bir kadın olarak; konfeksiyonda, butiklerde, ünlü firmalarda ve modaevlerinde çalıştım. Ne kadar titiz, ne kadar özenli ve narin çalışılması gerektiğinin farkındayım. Aynı zamanda bir o kadar da dayanıklı ve akıllı da olmalısınız. Hassas ama kuvvetli, aynı anda bir çok işi yapabilen kadın çalışma arkadaşlarım olduğu için de gururluyum. Çok yönlülüğün naturamızdan ileri geldiğini düşünüyor ve bir çok kişide olduğu gibi ben de, işimde, hemcinslerimle dayanışma halinde ilerlemeyi tercih ediyorum.

Yine biraz girişimcilik konusuna değinirsek; hem tekstil sektörü çok detaylı olduğu için, hem de Türkiye hala gelişmekte olan bir ülke olduğu için, birden bire büyümeniz ya da adınızı duyurmanız kolay olmayabilir. Hatta belki de, uzun yıllar boyu emek vermeniz gerekebilir. Fakat; bence hatırlanması gereken şudur ki; girişimcilik hayat boyu öğrenmektir! Siz de bu ruhu taşıyan bir karakterseniz; doğruluğuna inandığınız işinizden asla vazgeçmeyiniz! Esas başarısızlığın vazgeçmek olduğunu hatırlayınız.

Öğrenmekten yılmayan, deneyen; kaybeden, deneyen; kazanan ama mutlaka her şeyden bir deneyim elde eden tüm özgün insanlara sevgiler…

www.origaphersu.com

İnstagram

Nazlı TAŞBAŞ  0 533 691 55 87

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir