Nefes Koçu Tuba Kaytaş

Nefes Koçu Tuba Kaytaş

Türkiye’nin ilk nefes koçlarından olan Tuba Kaytaş, 2005 yılında Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulu’ndan mezun oldu. Kısa bir süre spor eğitmenliği yaptıktan sonra hayatının karmaşık olduğu bir dönemde ‘Ben daha güzel bir hayatı hak ediyorum’ diyerek bir dergide karşılaştığı nefesle tanıştı. İlk nefes eğitimini 2005 yılında Judith Kravitz ‘ten aldı ardından Reiki&EFT ve Kuantum Yaşam Koçluğu(2007), Hızlı Okuma ve Etkin Öğrenme(2008) eğitimleri izledi. Nefesin hayatına ve kendisine yaptığı muazzam değişikliği fark edince deneyimlediği tüm güzellikleri insanlarla paylaşabilmek için yoluna nefes eğitmeni olarak devam etmeye karar verdi.

Yaşam Koçluğu, NLP vb. birçok eğitim alan Tuba Kaytaş 2005 yılından beri yapmış olduğu nefes deneyimlerini ve bilgisini… Doğduğu şehir İzmit’te paylaşmak üzere 2009 yılında Ommira Kişisel Gelişim Merkezi’ni kurdu.

Bu süreçte yaptığı çalışmaları ve deneyimlerini Özgür Kocaeli Gazetesi’nde kişisel gelişim konularında yazılar yazarak paylaştı. Yıllardır içinde bulunduğu nefes seminerlerinin ardından… Bilgi ve tecrübeleri 2012 yılında yayımlanan ilk kitabı Nefes’le Mucizelere Giden Yol adlı kitabında topladı.

Araştırmacı ve yenilikçi bakış açısıyla, nefesle ilgili her konuyla ilgilenerek yoluna devam eden Kaytaş, nefesimizin düşüncelerimizi etkilediğini fark edince kendi yöntemini geliştirip nefesi duygularla bütünledi. 8 Yıllık çalışmaları ve eğitimleri sonucu geliştirdiği Nefs-i Terapi yöntemini aynı isimli kitapla paylaşmaya karar verdi. 3. Kitabı olan Bedenin Şifresi ile okuyucularına bedeni tanımanın ve şifanın yollarını sundu.

İzmit Çelik Kort mühendislerine, Avivasa Sigorta’ya, Bilim İlaç doktorlarına ve Turkcell gibi kurumsal firmalara seminer, eğitim ve koçluk hizmeti verdi.

Son kitabı spiritüel bir roman olan Denemeden Nasıl Bilinir ki Aşk? İle mutluluğu arayanlara bir rehber oldu. Bilinçaltı CD’leri de hazırlayan Kaytaş, pek çok kurumsal firmaya eğitimler ve seminerler vermeye devam ediyor. 2005 yılında Türkiye’nin İlk Transformal Nefes Koçları’ndan olup, daha sonra kendi sistemini kuran Kaytaş, nefesin en bütünsel ve doğal halini Bütünsel Nefes’te Yolculuk Kampları düzenliyor, sorgulanabilir sertifikalı olan Profesyonel Nefes Uygulayıcılık Eğitimleri veriyor ve www.nefesatolyesi.com da kişisel gelişim yazıları yazıyor.

Bir Yorum Bırak


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir