Mutluluk Giysin Çocuklar Projesi

Sizlere kocaman bir yürekten bahsetmek istiyoruz. Tek başına küçücük yürekleri ısıtan sevgili Tuğba Doğan’dan..

Mutluluk Giysin Çocuklar  projesini kendi kelimeleriyle aktarıyoruz. Eminiz siz de okurken, destek olmak adına çok heyecanlanacaksınız.

Bireysel bir proje mululuk giysin çocuklar işten arta kalan zamanlarımda ilgilendiğim ve büyük keyif alarak yaptığım bir iş. Çok basit bir sistem ile çalışıyorum ihtiyacı olan çocuklara okulları ve öğretmenleri aracılığı ile ulaşıp instagram ve facebook sayfalarımdaki takipçilerimden temin ettiğim giyilmiş giyilebilir durumdaki her yaştan (bazen yeni alıp yolluyorlar) kıyafet, ayakkabı, oyuncak, kırtasiye gibi yardımları öğretmenleri aracılığı ile yolluyorum. Onlar da çocukların yaş ve cinsiyetlerine göre ayırdığım yardımların dağıtımını yaparak bana resimler atıyorlar ve sayfamda paylaşıyorum.

Yapılan yardımın yerine ulaşması ve yüzlerindeki mutlu ifadeyi görmek bana yetiyor. Bu şekilde hem daha çok insana yardım yapabilme olanağı sağlamış olduğumu düşünüyorum. Yardım yapıyoruz ama yerine ulaşıyor mu acaba sorusunu kaldırmış oluyorum akıllardan. Gönderdiklerini çocukların üstlerinde gördükçe daha çok yardım etmek istiyorlar. Hesabımın güvenilir olduğunu görmeleri beni mutlu ediyor.

cocuklar-giysin

Genelde doğudaki öğretmenlerden yardım talebi geliyor ve bununla ilgili çok eleştiri alıyorum. Neden hep Doğu diye???  Ben bölge ayrımı yapmadan her ildeki çocuğa yardım yolluyorum. Çocuk her yerde çocuk sonuçta. Ayrıca bana henüz  batıdan veya başka bir bölgeden bir öğretmen  ‘Bizim okuldaki çocukların durumu kötü, ayağı çıplak, üstünde giyecek bir şeyi yok, yardım eder misiniz’ diye ulaşmadı.

Nakit para olarak yardım taleplerini asla kabul ve talep etmiyorum. Sadece uzak köy okullarındaki çocuklara değil yardım talebinde bulunan ihtiyaçları olan ailelere istedikleri eşya var ise elimde onlara da yardım gönderiyorum en son 15 e yakın aileye ve çocuklarına bayramlık kıyafet gönderdim.

Yurtiçinden ve yurtdışından gelen yardımları bana mesaj ile ulaşıp

ve öğrencileri için yardım talebinde bulunan öğretmenlerden aldığım bilgiler doğrultusunda okul toplamının 2 katı giyebileceği bir yardım hazırlayıp kargo ile gönderiyorum. Sonuçta çok var elimde bol bol paylaşıyorum. Herkes giyebilsin, eksik kalmasın, köydeki okumayan çocuklar da faydalansın istiyorum. Fazla kıyafetleri bana ulaşamayan köy öğretmeninin tanıdığı komşu köylerdeki çocuklara yolluyorlar.

Kısa sürede yoğun bir ilgiyle karşılaşınca oldukça fazla yardim almaya başladım ve sağlıklı muhafaza edebilmek adına depo talebiyle İstanbul Ataşehir Belediyesi ne başvurdum. Belediye Başkanımız Battal ILGEZDI Ferhatpaşa Ataevi’nin deposunu ücretsiz olarak Çocuklar Giysin Diye tüm ekipmanları ile vererek en büyük desteği vermiş oldu.

Gönderilen yardımların, okullara gönderimi sırasındaki kargo masrafları bana ait.

Bu şekilde çalışarak 7 ayda farklı illerdeki 28 okula ulaştı yardımlar. Ay sonu itibari ile 24 yeni okulum daha var .Onlar için hazırladığım yardımlar yerine gidecek ve toplamda 52 okul 3000 i aşkın çocuğu giydirmiş olacağım.
Ayrıca Çocuklar Giysin Diye, Lacivert dergisi, Yuzhaber.com ve KirmiziMedya gibi dergi ve haber sitelerinde konu oldu.

Tuğba DOĞAN

Hikayesi Girişim olarak, biz de destek olmak istedik. Destek olmak isteyenler bize ya da aşağıdaki iletişim bilgilerine ulaşabilirler. Kıyafet ve diğer ihtiyaçlar yanında örgü bilen üyelerimiz eldiven, bere ve atkı gönderebilirler..

Facebook

İnstagram

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir