close

Genç yaşta evlenip çocuk sahibi oldum. Oğlumu büyütürken kurslara katıldım. Öğrendiklerimle kendi yaptığım ürünleri belli bir süre satabildim. Boş durmayı sevmediğimden sürekli evden neler yapabilirim diye düşünüyordum. Mutfakta vakit geçirmeyi severim. Bende bu yönde bir iş yapmaya karar verdim. Benim gibi yemek yapmayı seven bir arkadaşım vardı. Beraber evimizde küçük bir catering kurduk. Birkaç yıl başarıyla bu işi sürdürdük. Sonra sağlık nedenlerinden dolayı işi bırakmak zorunda kaldım.

Ama üretmenin ve para kazanmanın hazzını tadınca boş durmak istemiyor insan. Tekrar ne yapabilirim diye düşünürken Figen ve Sevda’yla tanıştım.

Ekip arkadaşlarım, farklı ilgi alanlarımın olduğunu keşfetmeme sebep oldular sağolsunlar. Şu ana iki web sitesinin(www.hikayesigirisim.com ve www.annecee.com) içeriklerini hazırlıyorum.Sitelerin sosyal medyalarını da yönetmeye çalışıyorum her geçen gün daha da geliştirerek..

Ekip olarak kadınların sosyal ve ekonomik anlamda ilerlemesine yol açarken biz de kendi adımıza sürekli öğreniyor ve eğitim almaya devam ediyoruz.Hem ekip arkadaşı hem de dost olmanın avantajlarıyla birbirimize destek oluyoruz.

Gelelim benim mutfak sevdama…Herhalde Allah sağlık verdiği sürece bu sevda hiç bitmeyecek.Üretmek ve ürettiğiniz ürünlerin beğenilmesi insanı takdir edersiniz çok motive ediyor. Ben de yeniden mutfakta bir konsept belirledim. Daha önceki tecrübelerimle özel günler için mevlid pilavı(etli, tavuklu), tatlı ve börek hazırlıyorum sipariş üzerine. İster helvalı menü, ister şekerpareli menü hazırlıyorum. Börekler ise daha çok el açması tercih ediliyor. Ama isteğe göre yufka börek de yapıyorum.

En özel olan günlerinize,sizin damak tadınıza uygun, kaliteli malzeme ve hijyen bir ortamda nefis bir menü hazırlıyorum.

Gelsin siparişler

Funda ALTINAĞAÇ

İnstagram

Tags : Açma börekBörekEl emeğiEvden çalışan kadınHediyelikHelvaPilavSağlıkSatışŞekerpareSiparişTavuklu pilavÜrün satışYemekYiyecekZeytinyağlı dolma

Bir Yanıt Bırak