Müceralla Granola

Merhabalar, benim hikayemden size bahsetmek istedim. Yolun çok başında olmama rağmen şu anda ki sorunluluğum Üniversitemi bitirmek olsa da, bana kalan boş zamanlarda bir şeyler yapmak istiyordum.Her sabah uyandığımda “bugün neden uyandım?Ne gibi bir şey yapacağım” diye sorgulamaya kendimi.Artık  boş kaldığım zamanlar da beni huzursuz etmeye başlamıştı.Bir de, o ara sıkıntıdan kilo alma sorunum vardı, yulaflar yiyordum.Her gün yeni şeyler deniyordum, sonra Granola buldum.

Evet marketlerde bir sürü çeşit satılıyordu, hepsi tüketimin kurbanı ürünlerdi, kalite yoktu, içerik yoktu.Sadece kar amacı güden ürünlerdi.Bizi düşünen yoktu, gerçekten sağlıklı bir granola bulmak istedim , bulamadım.Hep şeker katkı maddeleri vardı içinde.Dedim “sen dene Mücella yaparsın”.Ve öğrenci evinde kendi imkanlarımla denemeye başladım.Oldu ve de çok güzel oldu.Denedim denedim ve yaptım.O  zaman,  şu an ki harçlığımı sadece granolaya harcıyordum, malzemelerimi alıyordum.

Kıyafet almak artık bana bir şey hissettirmiyordu, granolalarım bana tutku veriyordu.Hayata bağlıyordu beni.Uuyandığımda, artık bir şey için uyanıyordum.Tutkum, heyacanım gün geçtikçe artıyordu.Gecelerim uzamaya başlamıştı, severek yapıyordum.Yorgunlukmuş, uykusuzlukmuş etkilemiyordu.Her yere bakınıyordum, organik olanı bulmak için. Beni, geceleri fırın başında görünce gülüyorlardı.Bende gülüyordum ve devam ediyordum .Artık o benim için bir granola değil, yol arkadaşım, huzur bulduğum şeydi.Kendi rahatlama yöntemimi bulmuştum.İyi ki de bulmuşum, bu yola çıkmışım.

Yaşıma hiç aldırmadım, kadın olarak kendimi o kadar güçlü hissediyorum ki gün geçtikçe yapabileceklerim potansiyelim aklıma geliyor.Sadece istemek.Biz kadınlar istersek her şey olur.Tutkumuz, heyecanımız hep bizimle olsun.Sadece kalbinizi dinleyin.Sizinle gelmek isteyenler gelsin. Gelmeyenlere selam olsun.En büyük destekçiniz, kendimiziz.Bu yola başladım, karşıma çok güzel insanlar çıktı.İyi insanlar hala var dedim.Şimdi atölyemi kurup , ilerde kendi cafemde ürünlerimi kendim hazırlayıp, sunmak isterim.Çok az kaldı.Sadece zamanı var, güzel olan şeyler sabır ve zaman ister bunu biliyorum.Uykusuz kalıyorsam, daha çok fedakarlık yapıyorsam, ödülün daha büyük olacağı inancındayım.

Size de bu yolda bana bu içimdekileri söyleme fırsatı verdiğiniz için teşekkür ederim, iyi ki varsınız.

İnstagram

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir