Mr. & Mrs. Popcorn-Dilek Çimen Tarafından

Mr. & Mrs. Popcorn… Bir yurt dışı seyahatı ile mesleğimi, belki de hayatımın tümünü değiştirmiş oldum.  Çok severek yaptığım psikologluk mesleğimi,  böylesine inandığım ve yemekten de çok keyif aldığım popcorndan başka bir şey değiştiremezdi sanırım. Eşimle çıktığım gezide tanışmıştım ve bağımlısı olmuştum bu müthiş lezzetlerin. Türkiye’de olmamasına üzülürken, neden ben yapmamayım dedim ve başladım lezzet dolu bir çalışmaya. En özel sosları, en taze mısır patlaklarımız üzerinde karıştırdık, harmanladık ve bu birleşim ile tadına doyum olmaz bir atıştırmalık elde ettik.

1900’lü yılların başlarından beri Amerika başta olmak üzere, bir çok Avrupa ve Ortadoğu ülkelerinden, Japonya ve Çin gibi Uzakdoğu ülkelerine kadar çok yaygın olarak tüketilmekte olan patlamış mısırın bu tatlı halinin Türkiye’de de olması için gece gündüz demeden çalıştım ve imkanlarım dahilinde tüm girişimlerde bulundum. Kadın girişimci olmak ve hiç bilinmeyen bir tadı insanlarımıza kabul ettirmek hiç kolay olmadı aslında. Herkes sadece tuzlu patlamış mısırı biliyordu ve farklı sos ve tatlardan oluşan patlamış mısır fikri başlarda uzak gelmişti insanımıza.

2015 yılında bana ve markama inanan birkaç büyük firma ile yola çıktım ve şu anda “Karamelli”, “Çikolatalı”, “Çilekli”, “Çedar Peynirli” ve “Barbekü Soslu” Mr.&Mrs.Popcorn’lar ile Türkiye’de 9 şehir ve 40’a yakın nokta ile yoluma devam ediyorum. Bir çok Cinemaximum Sinemaları, Sinema Pink, Avşar Sinemaları, Cinemo, Macera Adası Eğlence Merkezi gibi noktalarda birbirinden lezzetli ürünlerimizin satışı bulunmaktadır.

Sağlığınız önceliğimiz prensibiyle çıktığım bu yolda periyodik olarak ürünlerimizin GDO ve laboratuar analizleri yaptırılmaktadır. Üretimhanemde Mr.&Mrs.Popcorn ürünlerinin üretiminde bizzat bulunarak mushroom (yuvarlak/mantar tip) patlamış mısırlar ile en kaliteli ve doğal malzemelerle büyük bir keyifle harmanlayarak sizlerin beğenisine sunmaktayım.

Şuan, ilk çocuğum dediğim Mr.&Mrs.Popcorn markasıyla, 2 yaşında olan kızım Aslı’yı beraber büyütüyorum ve onların geleceği için attığım her adımdan çok mutlu olduğumu söylemek istiyorum.

Mr. & Mrs. Popcorn

 Dilek ÇİMEN

Website      http://mrandmrspopcorn.com.tr/

İnstagram    https://www.instagram.com/mrandmrspopcorn/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir