Mien İstanbul

Mien istanbul

Mien İstanbul… Ben Gülnur, 1965 Samsun doğumluyum. 1986 yılından beri İstanbul’da yaşıyorum ve bir kızım var. Kendimi bildim bileli hobi olarak örgü örmekteyim. Ürettiklerimi sevdiklerimle paylaşmak beni hep çok mutlu etmişti. Örgü örmeyi sadece vakit değerlendirecek bir hobiden çok, güçlü bir terapi olarak görüyorum. Yıllar içinde bunu profesyonel bir işe dönüştürmem için ailem ve çevrem  beni teşvik etti.

Kızımın da desteğiyle yakın bir zamanda Mien İstanbul markasının oluşturduk ve çok güzel geri bildirimler aldık. Bu da beni bu işe daha çok motive etti. Kazancın yanında, hiç tanımadığım  insanlara  ürettiklerimi ulaştırıyor olmam ve onların beğenilerini görmek de bana çok keyif veriyor.

Mien İstanbul markası modern örgü/tığ işi çantalar ve aksesuarlar üzerine yoğunlaştı.

El yapımı olmasının ve modern çizgilerinin insanların oldukça ilgisini çektiğini gözlemledik. Her yaştan kadına hitap edebilecek modelleri çalışıyorum. Aksesuarlarla çantalarımı farklılaştırmaktan, taleplere göre kişiye özel modeller üzerinde çalışmaktan da keyif alıyorum. Örneğin; birkaç butiğe özel kreasyonlar da hazırlıyorum.

Bu işte el becerisi kadar modayı takip etmek, değişik malzemeleri bir araya getirebilmek, yeni teknikleri araştırmak da oldukça önemli. Müşterilerimizin aldıkları ürünün özel bir tasarım olduğunu ve fabrikasyon olmadığı, el yapımı olduğundan sınırlı kişinin sahip olabileceği bir şeyi satın aldıklarını bilmeleri bize gösterdikleri ilgiyi daha da çok arttırıyor.

Sosyal medya üzerindeki faaliyetimiz daha yeni başlamış olmasına rağmen, takipçilerimizin beğenisi ve destekleriyle hızla büyüyoruz. Markamın ismi de çoğu kişi tarafından merak ediliyor; Mien’in Fransızca anlamı ‘benim’, İngilizce anlamı ise kızımın ismi olan ‘Eda’…

Mien İstanbul’un hedefleri arasında ilerleyen zamanlarda müşterilerimizin değerli destek ve takdirleri bu şekilde artarak devam ederse bir butik açmak var. Ayrıca son zamanlarda workshop talepleri de alıyorum. Yakında toplu atölye çalışmaları organize etmeyi düşünüyorum. Bu şekilde çanta yapımına ilgisi olan, hayatına keyifli bir yön vermek isteyen herkese sadece ürünlerimle değil, yıllar içinde edindiğim teknik  ve tecrübelerimle de ulaşmak beni mutlu edecektir.

Son olarak; tüm kadınlara benim gibi hayallerinin peşinden sonuna kadar gitmelerini tavsiye ediyorum. Umarım ürünlerimi inceler ve zevkinize uygun parçalar bulabilirsiniz. Şimdiden bir Mien İstanbul müşterisi olduğunuz için teşekkür eder, çantanızı mulu günlerde kullanmanızı dilerim.

Sevgiler,

Gülnur Güdül SÜMEN

Website

İnstagram

Facebook

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir