Merve’nin Örgü Dünyası-Merve Sarı

Merve’nin Örgü Dünyası

Merve’nin Örgü Dünyası… Yalova’da yaşıyorum.20 yıldır psikolojik danışman ve rehber öğretmen olarak görev yapıyorum.

Çocukluğum kadınların ürettiği, her türlü elişinin yapıldığı bir aile ortamında geçti.

Babaannem ve annem çok güzel örgüler yapardı. O yıllarda herkes evinde bir şeyler yapardı. Hazır giyim ve tekstilin bu kadar yaygın olmadığı bir ortamda aslında bu kaçınılmaz bir durumdu. Örgüye olan merakımla annemin örgülerini gizlice örerdim. Annem tabii durumun farkına varır ve bana çıkışırdı. Örgü serüvenim ve iplerle aşkım böyle başladı. Örgüye ilk patikle başladım. Daha sonra ortaokul yıllarında kendim için ilk kazağımı ördüm. Üniversite yıllarında da terapi olsun diye örmeye devam ettim. Ne de olsa psikolojik danışmanlık eğitimi alıyordum ve hobilerin insan psikolojisi için ne kadar önemli olduğunu biliyordum. Yurt odasında o zamanlar arkadaşım, şimdi eşim olan adama bir şeyler örmek beni mutlu ediyordu.

Yıllar sonra yeğenim olacağını öğrendiğimde örgü örmeye tekrar başladım. Bebek örgüleri en büyük tutkum olmuştu. Başkalarına el emeği hediyeler vermek hem beni hem de onları mutlu ediyordu. Bu durum MS hastalığı sürecinde bana güç veriyordu.

Geçtiğimiz yıl facebook ve instagramda @merveninörgüdünyası isminde bir sayfa açtım. Aslında ilk başta amacım satış yapmak değildi.

Kendim için bir arşiv oluşturmak ve örgü konusunda bildiklerimi paylaşmak hoşuma gidiyordu. Zamanla o kadar çok talep olmaya başladı ki bir baktım hobim kazanca dönüşmeye başladı.

Şimdi kaliteli ipler ve özgün modellerle sipariş üzerine örüyorum.

Tam da Kadınlar Günü’nün hemen sonrasında Hikayesi Girişim’le tanıştım.

Emek veren, üreten kadına destek olan Hikayesi Girişim’e teşekkür ediyorum.

Merve SARI

İnstagram

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir