close

Ben 17 yıl özel okullarda Psikolojik Danışmanlık yaptıktan sonra, kendi kızlarımdan ve çevremdeki ailelerin ihtiyaçlarından yola çıkarak bir fikri geliştirdim ve kendi işimi kurarak girişimcilik dünyasına adım attım. Gelecekte daha bilinçli, sorumluluk sahibi ve kendini kontrol edebilen, özgür çocuklar yetiştirmek ve yetişmesinde biraz destek olabilmek amacıyla Manibux’ı kurdum.

Manibux  harçlık yönetim uygulaması ve ön ödemeli karttan oluşuyor. 8-18 yaş aralığındaki çocuklara, anne babalarının akıllı telefonlarına yükleyecekleri uygulamayla Mastercard güvencesinde kolayca harçlık gönderebilmeyi sağlayan bir uygulama. Çocuklar kartlarına yüklenen harçlıkla, internet dahil dünyanın her yerinde  harcama yapabiliyor. Kendi uygulamalarıyla harcamalarını görebiliyor ve biriktirebiliyorlar. Aileler çocuklarının yaptıkları harcamaları ve nerede yaptıklarını anında takip edebiliyorlar. Çocuklar da kendi birikimlerini takip edip, kendilerine hedefler koyabiliyorlar.

Finansal okuryazarlık eğitimi küçük yaşlardan, ilk harçlık alınan dönemden itibaren başlamalı. Gelişen teknolojiyle birlikte Türkiye’de bir ilk olan harçlık yönetim sistemi Manibux’ı ailelere harçlık konusunda destek olmak, çocukları da tasarruf konusunda bilinçlendirme motivasyonuyla geliştirdik. Bu konuyu bir işten çok bir sosyal sorumluluk projesi olarak görüyoruz. Çünkü gençlerimizin kendi paralarını yönetme ve bütçeleriyle ilgili sorumluluğu alma becerilerini genç yaşlardan itibaren kazanıp, tüm yaşamları boyunca devam ettirmeleri en büyük arzumuz. Kendi bütçelerini yönetebilen çocukların gelecek hayatlarında daha bilinçli ve özgür bireyler olacaklarına inanıyoruz. Aileler ve özellikle annelerin, çocuklarımızın bu becerileri kazanmasında çok önemli olduğunu biliyoruz.

Uygulamamız şu an IOS ve Android markette yer alıyor.  Manibux kartlarımız  D&R mağazalarında ve n11’de satışta. Ayrıca online olarak da uygulama ve web üzerinden sipariş verilebiliyor. www.manibux.com

Bir kadın girişimci olarak Hikayesi Girişim ile birlikte  güzel işbirlikleri yapmayı  çok isterim.

Sevgiler

Canan BAYRAK

Tags : AileAnneCanan BayrakÇocuk harçlığıEbeveynGelişimGirişimci kadınKadın girişimciManibuxManibux kartlarıPsikolojik Danışman

Bir Yanıt Bırak