Logy Manyetik Ahşap Bloklar

Logy Manyetik Ahşap Bloklar

Logy Manyetik Ahşap Bloklar ’ın fikir babası eşim Çetin Karaca’dır.Logy Çetin’in bana bir hediyesi de diyebilirim. Bunun için ayrıca teşekkür ediyorum kendisine.

En baştan başlamak gerekirse esasında 2 yıldır kafamızda olan bir projeydi Logy. İlk yola çıkışımız, farklı bir AHŞAP oyuncak tasarlamaktı. Tasarımın öncelikli hedef malzemesi bizim için hep AHŞAPtı. Bunun en büyük sebebi herşeyden önce doğal, sağlıklı ve dayanıklı bir malzeme oluşu. Tabi bir yandan nostaljik bir değeri de var. Hedeflerimizden biri de ahşap oyuncağı çocuklara sevdirmekti.

Önce ahşap kurmalı oyuncaklar fikrinden manyetik ahşap  oyuncak fikrine kadar gelindi. Bu süreçte bizim de 2 çocuk büyütme deneyimimiz bu işe daha da yakınlaşmamızı sağladı. Çetin kendi mesleğini (Bütçe& Planlama) yaparken bir yandan da Logy’yi   tasarladık. İşten ve çocuklardan kalan bütün zamanımızıLogy’yi  ortaya çıkarmak için değerlendirdik.  1.5 senenin sonunda 2013 Ekim ayında ürünlerimizailelerin ve çocukların beğenisine sunuldu.

Logy’nin kendisine gelmek gerekirse sadece marka ismini oluştururken bile üzerinde epeyce düşündük. Log İngilizcede “kütük” anlamına gelmektedir ve Logy de” bilgisel- bilgi ile,bilme-kaydetme,inceleme-araştırma” manalarına gelir. Yaptığımız ürün bir oyuncak olduğu için ve oyun çocuk için bir bilgi edinme, öğrenme ve deneyimleme yöntemi olduğu için biz Logy ismini benimsedik. İlk etapta Lego markasını çağrıştırıyor gibi gelse de insanlara, LOGY nin isminin bile bir bilinci var.

manyetik-oyuncak

LOGY Manyetik Ahşap Bloklar Türkiye’de dünyanın en becerikli manyetik ahşap bloklarını üretti.

Farklı ölçü ve şekillerdeki ahşap bloklar içlerindeki manyetik sistemler sayesinde 360 derece çekim sağlıyor.  Tüm bloklar 1. sınıf fırınlanmış kayından üretiliyor ve içlerindeki mıknatısların görülmesi ve onlara ulaşılması mümkün değil. Bloklar yetişkin gücü ve alet zoru olmaksızın parçalanamayacak derecede sağlam.

Tüm bloklar EN71/3 standardına uygun AURO woodstain 930 bitkisel boyalarla kaplanıyor.

Logy manyetik ahşap bloklar şu anda 8 farklı set olarak sunuluyor. Setler farklı şekil ve sayıdaki blokların kombinasyonlarından oluşuyor.  Hazır setlere ek olarak bloklar ikili ve dörtlü paketler halinde tamamlama kitleri olarak da ayrıca satılıyor. Bu şekilde Logy kullanıcılarının kendi setlerini oluşturması da mümkün.

ahsap-oyuncak

Logy blokları en temel geometrik parçalar ve hareket sağlayıcı tekerleklerden oluştuğu için onlarla ne yapılır gibi bir kullanım kılavuzu söz konusu değil. Parçaların her yönden çekim sağlaması ve asla itme söz konusu olmaması,  onlarla tasarlanabilecek figürleri sınırsız kılıyor.

Logy bir zeka ürünü olarak sunulmuyor ve asla böyle bir iddiası yok. Logy “hayal gücünü yer çekiminden kurtar” sloganıyla sadece tasarım özgürlüğü sunuyor.

Bloklar yüksek çekim gücüne sahip çok sayıda mıknatıs ve önemli ölçüde el işçiliği ile üretildiği için benzer ürünlere göre maliyetli ve pahalı bir ürün olarak ortaya çıkıyor. Ancak Logy fiyatının hakkını çok becerikli, çok doğal ve çok uzun ömürlü olması ile fazlasıyla veriyor.

LOGY’NİN OYUN ANLAYIŞI

  • OYNAMAK ESİNLENEREK TASARLAMAKTIR.
  • ONA TASARLAMASI İÇİN BİR AVUÇ SİHİRLİ TAHTA VERİN
  • LOGY BLOKLARI TASARLANAN DEĞİL TASARLAYAN BİR NESİL İÇİN ÜRETİLDİ
  • EN BÜYÜK TASARIM OLAN EVREN ,İÇİNDE ENERJİ YÜKLÜ PARÇALARDAN  OLUŞUYOR
  • İŞTE SİZE ENERJİ YÜKLÜ PARÇALARDAN OLUŞAN  LOGY TASARIM EVRENİ
  • NA VERİN  VE NELER YAPABİLECEĞİNİ GÖRÜN
  • ŞAŞIRACAKSINIZ

Logy ürünlerinin satışını online olarak www.logy.com.tr  üzerinden yapıyoruz. Bunun yanı sıra  isteyen herkes çeşitli mağaza ve çocuk atölyelerinde de ürünlerimizi bulabilirler. Bunlar;

Bir de ürün verdiğimiz mağazalar ve atölyelerde belli zamanlarda ücretsiz Logy tanıtım günleri yapıyoruz. Etkinliklerimizden haberdar olmak için sosyal medyadan bizi takip edebilirler.

Facebook

  1. Hakan Çakır diyor ki:

    Merhaba logy ahşap bloklar ne zaman satışta olacak ya da bulabileceğim bir satış noktası var mı iyi günler iyi çalışmalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir