Kadın Hareketi Dergisi Çıktı

kadın hareketi dergisi

“Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu ‘Kadın Hareketi ‘ isimli derginin ilk sayısını çıkardı. Platform yıllardır Özgecan Yasası çıksın diye mücadele ederken kadınlara şimdi de dergisiyle ulaşmayı hedefliyor.

Kadın Cinayetlerini  Durduracağız Platformu, binlerce kadınla birlikte mücadele ederken şimdi de mücadele pratiklerini bu dergi ile aktarmayı hedefliyor. Mücadele eden kadınların çıkardığı dergide toplum içinde kadın mücadelesi ele alınırken kadın cinayetlerinin çözümleri de sunuluyor. Kadınların yaşam hakları için bu mücadelenin şart olduğunu söyleyen kadınlar şimdi de dergileriyle bu mücadelenin yollarını bu dergi kanalıyla yaygınlaştırmaya devam edecek.

dergi

Kadın Hareketi dergisinde, Gülsüm Kav, Melda Onur, Gülten Seber ve Evrim Yıldırım köşe yazarı olarak yazarken, Buket Uzuner, Nil Mutuer gibi pek çok değerli yazarımız da yazılarıyla dergide yerlerini aldılar. Kadın Hareketi röportajlarıyla ise oldukça dikkat çekici. Ceylan Ertem, Feride Acar, Aylin Nazlıaka ve Filiz Kerestecioğlu ise çok geniş yelpazede bir panaromayı önümüze koyuyor.

Dergiyi edinmek için: Website

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir