Mis Bahçem-Işıl Artvinli

1984 Ankara doğumluyum. Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Peyzaj Mimarlığı mezunuyum ancak hiç bu alanda çalışmadım. Hayallerimi süsleyen moda endüstrisinin mutfağını öğrenmek üzere, Milano İED’de Moda İletişimi ve Pazarlama Master’ı yaptım. Aynı zamanda tasarım, yenilikçi akımlar ve illüstrasyon her zaman hayatımın bir parçası oldu ve kariyerimi bu öğeler üzerine harmanlamak üzere yola çıktım.
Milano’dan döndükten sonra bir çok tekstil ve “fast fashion” dediğimiz hızlı moda markalarında Marka İletişimi & Pazarlama Profesyoneli olarak çalıştım. Aynı zamanda freelance illüstratör olarak bir çok markaya ve kişisel tasarımlara çizim yapmaya devam ettim.

Pazarlama alanında çalıştığım bir sürü başarılı ve dolu projenin getirdiği mutluluğun yanı sıra

Kendi kendime kaldığımda hep sorguladığım bir şey vardı… “Evet yaratıyorum ama bu yaratıcılık daha “gerçekçi” daha “hayatın içinde” tırnakları hayata geçmiş bir iş olmalı arzusu beni hep kemiriyordu. Hem pazarlama alanındaki tecrübemi hem de tasarımdaki yaratıcılığımı hepimizin hayatına değen bir şey ile birleştirmenin kararını aldığım anda… Aslında önümde kocaman bir fırsat olduğunu gördüm.

Türkiye’de ve Dünya’da kocaman endüstrilerin hepimizi korkuttuğu, çocukluğumuzda özlediğimiz dalından kopartıp yediğimiz meyve ve sebzelerin kokularını aradığımız bu son yıllarda… Babamın da emekliliği sonrası hayali olan, aynı çocukluğunu geçirdiği ve özlediği köy hayatını Cumhuriyet Köy’de 200 dönümlük bir arazide meyve ağaçları arasında geçirmek üzere bir bataklığı dönüştürerek sıfırdan kurduğu… Ve 2015’te artık beş yılını aşıp verimli yaşlarına gelen bahçemizin hasatlarını “üreticiden doğrudan tüketiciye” ulaştırmak için ve bunu en iyi koşullarda nasıl yaparımın peşine düştüm.

Mis Bahçem

Çok iyi ölçüp biçtikten sonra, yatırımcılarımızı da (AcarlarŞirketlerTopluluğu) bu iş modelinin çalışacağına ikna ettikten sonra… Misbahçem markasını kurarak www.misbahcem.com , sadece sezonunda çıkan meyve ve sebzelerin soğuk havaya konmadan, kimyasal olmadan dalından toplandığı gibi… Taze, kokuları burunlarında, her biri. Katkısız, ev yapımı olan doğal ürünlerimizi özenle paketleyerek Türkiye’nin her yerine en geç 48 saatte ulaştırmak için yola çıktık.

Amacımız bir kereliğine müşteriye ulaşmak değil… Doğal, sürdürülebilinir ve çevreye saygılı, özenli üretimimizi, şeffaf iletişim ile organik gıda severlere ulaştırıp samimi bir aile ortamı kurmaktı. Henüz ikinci yaşımızı doldurmadan bunu başarabilmek tüm ekibimizin haklı gururu olup, bizi her gün daha da iyisini yapmak için motive eden yegane şey Mis bahçem oldu.

Sadece e-ticaret üzerinden değil Mis bahçem Çiftliği insanların ilk önce dijital platformdan tanıştığı… Sonrasında da İstanbul’a sadece 20 dakikalık bir konumda olduğundan özellikle hafta sonları doğayı özleyenlerin çiftliğimizi ziyaret edip… Dalından meyve topladığı,  sebzeler ve katkısız doğal ve organik besinlerini alıp, doğada güzel bir gün geçirdikleri bir mekan haline geldi.

Dalından meyve olmadığı zamanlarda ise çiftliğimiz sağlıklı beslenme ve tarım kurslarıyla birlikte yine ziyaretçi almaktadır. Ya da sadece çiftlik havası alıp, hepsi kendi üretimimiz olan ürünlerimizi tatmak ve almak isterseniz mağazamıza her zaman bekleriz.
Bana her zaman isil@misbahcem.com ‘dan ya da 0 216 434 89 18 no’lu telden ulaşabilirsiniz.

  1. Deniz İmer Taniyan diyor ki:

    Merhaba , epey zamandır arada bakıyorum hatta ilk fırsatta gitmeyi düşündüğüm yerlerden biri olarak aklımın bir kenarında tutuyorum .Bugün detaylı bakma fırsatım oldu ,sayfa sonunda Işıl Artvinli ismini görünce o kadar etkilendim o kadar duygulandım anlatamam Ben de Artvinliyim ve hayalimde ki bahçeyi takip ederken sahibinin de Artvinli olması ayrı heyecan yarattı bende. Tebrik ediyorum en kısa zamanda da gelmeyi istiyorum sevgiler Deniz İmer

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir