İnsan Okusun, İnsanlık Yaşasın..

Değişiyoruz ve gelişiyoruz. Küçükken hayalim “bir hayvan ambulansı olsun, yaralananları tedavi etsin.” idi. Küçük ama başka canlıların acılarını dindirebilecek bir hayal! Sonra bundan 5-6 yıl önce Animal Planet kanalında, hayvan kurtarma timi’nin çalışmalarını farkettim. İlk sorduğum soru “neden bizde yok?” oldu.  Zor durumda olan hayvanları tedavi ediyorlar ve acılarını dindiriyorlardı. Köpekler, kediler, atlar, koyunlar, kuşlar ve daha nicesini… Ne kutsal bir iş değil mi?

Dünyada adaptasyonu en düşük olan hayvan “koala”dır. Üstelik çok şirin ve sarılan bir hayvandır. Okalip tus ağacı olmayan hiç bir yerde yaşayamaz ve sadece okaliptüs yapraklarıyla beslenir. O yüzden de okaliptusa sıkı sıkıya sarılır. Sarılmak ne de büyük ihtiyaç değil mi?

Bizim koalamız kitap kovalasın istedik, o yüzden de kitap ve koala sözcüklerini birleştiren, insanların okumasını sağlayan… Hayvan ambulansı ve tedavisi sistemini finanse edebilecek bir site kurmaya karar verdik. www.kitapkoala.com adındaki sitemizde her türden kitap satılacak. Sizden bağış istemiyoruz çünkü bağış istikrarlı ve sürdürülebilen bir model değil!

Eğer sokakta acı çeken hayvanların acılarını dindirmek ve tedavilerine destek olmak istiyorsanız zaten normalde satın almak istediğiniz kitapları www.kitapkoala.com’dan alın.Bu sayede hem kitap okumuş hem de planladığımız sistemi kurmaya yardımcı olmuş olursunuz.Belki, yüzyıllarca devam edecek bir sistemin de mimarları arasında yer alabilirsiniz.
Hepinizi kitap okumaya davet ediyoruz.

www.kitapkoala.com

İnstagram

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir