Goguladolls-Sinem Temiz Tarafından

Goguladolls-Sinem Temiz Tarafından

Goguladolls… 1981 yılında Silivri’de doğdum. Okul dışında kalan zamanlarımı ailem ile birlikte işletmelerimizde çalışarak geçirdim.Bunun içinde sosyal tesis ve annemin terzilik de yaptığı züccaciye mağazamız da vardı. Bu züccaciye mağazasında annemin yanında ablam ile birlikte dikiş dikmeyi öğrendim. (O dönemlerde çok sevmediğim bu işin ileride hobim olacağını tahmin edemezdim)

2000 yılında eşim ile evlendim ve 2002 yılında oğlumu dünyaya getirdim. Eşimin görevinden dolayı yerleşik bir hayatımız olmadı. Bu süre zarfında çocuğum ve ailem ile ilgilenmeyi tercih ettim. Bu durum oğlum okulda kendi kendine yeter hale gelene kadar sürdü.Ve yarım bıraktığım eğitimimi eşimin de desteği ile tamamlayarak Sosyoloji bölümünü bitirdim. İkinci bir üniversiteye giderek de Aile Danışmanı ünvanını aldım. Fakat bu da yetmedi topluma nasıl faydalı olabilirim diye düşünürken TEGV de çocuklara gònüllü eğitim verdim. Aynı zamanda Anne Meclisi Derneği ile tanıştım.Ve şu an Derneğin Genel Sekreterlik görevini sürdürüyor, yaklaşık 3 senedir de @ebeveynokulu sayfamda bilgilerimi paylaşıyorum.

Goguladolls

Şimdi asıl mesele olan kızlarımdan bahsetmek isterim. Çocukluğumdan beri oyuncak bebeklere olan sevdam beni bu yola getirdi. Kayınvalidemin bizi ziyarete geldiği bir gün Tv.de izlediği programda bebek yapımını görmesi ve “gel,bak sen seversin bebekleri” demesiyle içimde olan sevdam “evet işte ben de kendi kızlarımı yapmalıyım” dedirtti.(Oyuncak bebeklere olan sevdamı bilmeyen yoktur)

Uzun araştırmalarım sonucu kendi kendime öğrendiğim bebeklerimi tasarlamaya başladım.Böylece tamamen hayal ederek ve doğaçlama ortaya çıkan kız bebeklerimi fiiliyata döktüm. İsim hikâyem ise şöyle; eski bir terzi olan anneme bebeklerin yüzüne kullanılan kumaşın ne olduğunu sorduğumda bana whatsappta her kelimeyi ayrı ayrı göndererek şu şekilde cevapladı; -gogula -bak -orada –var. Ben bunları okuyunca demek bu bebeklere gogula deniliyormuş, dedim. Annemin arama motoru google kastettiğini farketmem biraz zaman aldı.Ben de bebeklerimin ismi kesinlikle bu olmalı diyerek “Goguladolls”u kullanmaya başladım. İsim hikâyem de bu şekilde…

Beni ve kızlarımı farkederek sitenizde bizi yayınlama teklifiniz beni gerçekten onure etti. Sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Umarım yüzyüze tanışma fırsatımız olur. Sevgi ve saygılarımla…

Sinem TEMİZ

İnstagram

Bir Yorum Bırak


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir