Genç Yaşta Bir Çok Proje Başarısı

Genç Yaşta Bir Çok Proje Başarısı

Genç yaşta sosyal sorumluluk projelerinde yer alan, şehrin yabancısı olarak mekanları, tarihi ve mimari yerleri, konser, tiyatro ve sergileri gezerek tanıtan bir kişi olarak Fulya Küçükaksoy’la bütün içtenliğiyle bir röportaj gerçekleştirdik.

* Keşfetmeyi seven, bir çok işler başaran Fulya Küçükaksoy’u biraz tanıtır mısınız?

Merhaba, öncelikle bu güzel röportaj için şimdiden çok teşekkür ederim. 1988 Kırklareli doğumluyum, fakat doğduğumdan beri Kocaeli Değirmendere’de ailamle yaşıyorum. Tüm okul hayatım Kocaeli’de geçti. Gezmeyi, ailemle zaman geçirmeyi, hayvanlarla ilgilenmeyi, yürümeyi, kimsesiz çocuklara ablalık yapmayı, sanatın her dalıyla ilgilenmeyi, herşeyi yazmayı ve videoya çekmeyi çok severim.

* İşletme ve konservatuar mezunusunuz.Çok farklı dallar, sanırım konservatuar tarafınız ağır basıyor.Bu durumda sanatın size katkıları neler oldu?

Konservatuar benim için bir aşktı. Müzik ve sanat tarihi aşığı biri olarak sanatın bana kattığı birçok şey oldu elbette. Özellike işim! Yaklaşık 5 senedir Vehbi Koç Vakfı Ford Otosan Gölcük Kültür ve Sosyal Yaşam Merkezi’nde çalışıyorum. 2 senedir ise merkezin Genel Sanat Yönetmenliğini yapmaktayım. Konservatuar sayesinde bu işe girdim ve bu sayede de sanatı anlamaya çalışmaya başladım. Sanata gönül vermiş kişilerle tanıştım. Resmi okumaya, müziğin derinliklerine inmeye başladım. Sanat okumanın vermiş olduğu gurur içerisindeyim.

* Bir blogunuz var ve yazılar yazıyorsunuz.Çoğunlukla seyahatlarinizi anlatan yazılar.Anılarınızı ve gördüklerinizi yazarken neler hissediyorsunuz?Yazarken bir mesaj vermeyi düşünüyor musunuz?

Üniversiteden beri yazıyorum aslında ben ama paylaşmaya yeni yeni, 1 sene önce başladım diyebilirim. Üniversitede Doğu’dan Batı’dan birçok kişi ile karşılaştım. Üniversiteyi kazandığı için ilk defa o şehirlerden çıkan arkadaşlarım da oldu. İnternetten goruyorlardı sadece şehirleri, ülkeleri. Ben onlar için gittiğim heryeri yazmaya başlamıştım. Gidemeyen olursa kendini orada hissetsin diye. Başarmış olacağım ki bugün birçok takipçimden yazılarım sayesinde olumlu geri dönüşler alıyorum.

* Bu arada blogun adı “Ha Pollyana Ha Fullyana”.Size Pollyanacılık oynuyor diyebilir miyiz?

Eski blogumun ismi aslında o J Hikayesi de şöyle… Her olumsuzluk içerisinde olumlu birşey bulurum ben. O yüzden kendimi bildim bileli etrafımdakiler bana Pollyanna demek yerine Fullyanna derlerdi. Blogumu ilk açtığımda da kendimi anlatan bir isim dusunurken bunu bulmuştum. Pollyannacılık oynamıyorum, ben zaten O’nun ta kendisiyim.

* Ayrıca kişisel web siteniz de mevcut, blogunuzla farkı nedir sitenizin?

Fullyanna herşeyden güzellik çıkaran, her olumsuzlukta muhakkak olumlu birşeyler bulan bir yazardı. Ama artık büyümüştü ve mücadele etmesi gereken bir hayat vardı. İşi, okulu, kariyeri, dostlukları vs derken artık Fullyanna değil Fulya Küçükaksoy olmalıydı. Fullyanna bu web sitesinde büyüdü, olgunlaştı ve artık her yaştan her kesime hitap etmeye başladı.

* Peki Youtube’da video yayınlama fikri nasıl ortaya çıktı?

Kendimi bildim bileli gezdiğim yerlerde fotoğraf cekmenin yanı sıra video çektim. Videolar o anı seneler sonra bile izlediğinizde heyecan verir size. Çektiğim fotoğraflar çok beğenilince ben de bunları canlandırmak istedim. Sürekli video çeker oldum. Bir de dedemin vefatından sonra O’nunla birlikte en son çekildiğimiz videoyu görünce, hayatımın her anını o anı yaşayan bir an olarak hayatta tutabilmek adına videolar çektim.. Beni sevenler, uzaktakiler ve benden sonrakiler de bunlara şahit olsun diye de Youtube kanalı açtım.

* Renkli kişiliğinizin bir bölümünü de müzik oluşturuyor.(Bu arada sesinizi çok beğendik:) )Biraz müzikten bahseder misiniz?

Müzik geçmişim baba tarafından geliyor. Radyo sanatçılığı yapan bir babaannenin torunu, ses müzisyeninin yeğeni, eline ne alsa çalabilen bir babanın kızıyım ben. Müziğe aşık bir şekilde büyüdüm anlayacağınız. Sahne aldım, enstrümanlar çaldım ve yine Youtube’da birçok video kaydı oluşturdum. Simdilerde ise takipçilerimden gelen istekler doğrultusunda #hepbirlikte hashtagi ile sevdiğimiz parçaları yeniden seslendiriyoruz Youtube’da. Anlayacağınız seneler geçse de ben müziği bıraksam müzik beni asla bırakmıyor.

* Bir çok sosyal sorumluluk projelerine destek oldunuz.Yeni yılda da hayal ettiğiniz ya da içinde yer almak istediğiniz yeni projeleriniz var mı?

Tabi ki! Projeler hiçbir zaman bitmez benim hayatımda. Bugune kadar engelliler, kimsesiz çocular, sokak hayvanları, huzurevi ile birçok proje yaptım. Simdi yeni bir proje yazdım ve bunu hayata geçirmek için şu anda araştırmalar yapıyorum. Çünkü çok bütçeli ve çok önemli bir proje. 2016’da bu proje ile birçok kişi sevinecek.

* Doğal ve içten duruşunuzla Hikayesi Girişim ailesi kadınlarına girişimcilik adına söylemek istedikleriniz neler olabilir?

Bana da bu harika ailede yer verdiğiniz için çok teşekkür ederim. Kariyer sahibi olan kadınların, hayallerini gerçekleştirmek üzere çıktıkları yola ışık tutmak eminim çok büyük bir onurdur. Bu yüzden sizleri tebrik ederim. Yolum sayenizde ışıl ışıl oldu.

Farkındalıklarının farkına varmış, keşfetme isteğiyle bir çok çalışması olan  Fulya Küçükaksoy’a teşekkür ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir