L’oreal Türkiye – Daha İyi Bir Yaşam İçin Güzellik

L'oreal Türkiye

L’oreal Türkiye “Daha İyi Bir Yaşam İçin Güzellik” programı ile genç kadınlara meslek edindiriyor.

Yüzyılı aşkın bir süredir güzellik alanında fark yaratan çalışmalara imza atan L’oreal, hayata geçirdiği yeni projelerle kadınları desteklemeye devam ediyor. Bu proje ile amaç, kaynaklara ve fırsatlara erişimi kısıtlı olan genç kadınların meslek sahibi olmasını sağlamak.

İlk etabı 10 Ağustos-3 Ekim tarihlerinde gerçekleşen burs programı kapsamında 25 genç kadına “Güzellik Uzmanı” sertifikaları verildi.Sertifikalar aynı zamanda T.C. Milli Eğitimi Bakanlığı onaylı bir meslek belgesidir.

daha-iyi-bir-yasam

Program çerçevesinde L’oreal’ın eğitmenlerinin katkılarıyla kursiyerlere 2 ay süresince, cilt analizi, profesyonel makyaj, iletişim becerileri, satış, pazarlama… Girişimcilik, organizasyon, diksiyon, insan hakları ve kadın sağlığı gibi konuları içeren kapsamlı eğitimler verildi. Bundan sonra da bu eğitimler devam edecek.

L’oreal Türkiye’nin liderlik ettiği bu programda Boğaziçi Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi ile Türkiye Soraptimist Kulüpleri Federasyonu da işbirliği içindeydiler.

L’oreal Türkiye Genel Müdürü Claude Rumpler, önümüzdeki dönemde de bu programın daha da yaygınlaşacağını söyledi. Amaçlarının, genç kadınlarının önünü açmak, onların güçlenmesi için bir meslek edinmelerini sağlayarak, 2020 senesinde 500 kadına ulaşmak istediklerini belirtti.

Güzelliğe ve güzelliğin hayatları değiştirme gücüne inandıklarını belirten L’oreal Ailesini “Daha İyi Bir Yaşam İçin Güzellik” programından dolayı kutluyor, projelerinin istedikleri hedefleri tutturabilmelerini diliyoruz.

Funda ALTINAĞAÇ

Kaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir