Cndnyprk-Candan Önal Tarafından

Cndnyprk

Cndnyprk… Yüreğinden Ellerine Yolculuk

Merhaba Hikayesi Girişim ailesi böyle  bir fırsat  verdiğiniz için çok çok teşekkürler. Umarım bir çok kişiye ulaşma fırsatım olur sayenizde…

İşte benim hikayem…
Ben Candan ÖNAL. Evliyim ve bir kız, bir erkek iki tane evladım var. Çocuklarımın yaşları birbirine çok yakın. Bu yüzden bir dönem zamanımın çoğunu evde onlarla ilgilenerek geçirdim. Zor ve yorucu bir dönemdi.
Kızım okula başladıktan sonra internetten acaba neler yapabilirim diye araştırmaya başladım.

Derken Amigurumi (örgü oyuncaklar) ile tanıştım. Hobi olarak çocuklarıma oyuncaklar örüyordum. Fotoğraflarını sosyal medyada  paylaştıkça çok beğenildi. Siparişler geliyordu ama ben sadece sevdiklerime hediye olarak örüyordum…
Artık oğlumda okula başlamıştı ve günün büyük bir bölümü benimdi…Boş durmak istemiyordum bir şeyler üretmeliydim. Önce kızıma sonra onun arkadaşlarına hediye saç taçları yaptım. Sonra kına gecesi için çiçekli gelin ve nedime taçları tasarlamaya başladım. Beklemediğim bir talep ile karşılaştım.

Ve sadece taç tasarlamakla kalmayıp kapı, duvar bahçe süsleri, ahşap boyama, patcwork tablo gibi kendi ürünlerimi tasarlayarak instagramda paylaşmaya başladım. Ve son olarak hiç yeteneğim yok sandığım resme merak saldım. Kendi çizimlerimi canvas tablo olarak instagram hesabımda satışa sunuyorum.
Fırsat buldukça festival, fuar gibi etkinliklere katılıyorum. Çünkü daha çok kişiye ulaşmak ve yaptıklarımı paylaşmak çok keyifli..


Bir kadın olarak, ‘ev hanımı’ bir kadın olarak bir diplomaya sahip olamasam da yüreğimden gelenleri ellerimle şekillendirebiliyorum ve bundan da büyük gurur duyuyorum.
Hedefim bir hobi market açmak ve orada aynı zaman da workshoplar düzenleyip hobi alanında bir şeyler öğrenmek isteyenlere bildiklerimi aktarabilmek…
Amacım çok para kazanmak değil elbet … Öğrenmek,  öğretmek, yapılmamışı yapabilmek, üretebilmek…

Bunu ben tasarladım diyebilmek…

İnanın paradan çok daha kıymetli…

WhatsApp:  05353535657

İnstagram

Facebook

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir