Burcu Şen

Stratejik Gelişim ve Dönüşüm Koçu

Uludağ Üniversitesi Uluslararası İlişkileri bitirdikten sonra Marmara Üniversitesinde İnsan Kaynakları alanında yüksek lisans yaptım. İstanbul’da doğup büyüdüm ve Balıkesirliyim.

Kurumsal Dünyanın oksijenini 15 sene solumuş biri olarak; bilgi akışının ve sektörel rekabetin yoğun olduğu bu mecranın içerisinde dengeyi bulmaya çalışan insanın özüne dokunan, özünde dengeyi bulmasına, dönüşmesine ve yaşamında İyi Bir İz bırakmasına destek olan Stratejik Gelişim ve Dönüşüm Koçu ve NLP uzmanıyım.

Türkiye’nin önde gelen holdinglerinden biri bünyesinde Stratejik gelişime odaklı çok keyif aldığım projelere liderlik ettim ve bu deneyimler kariyerimde önemli yapı taşları olmuşlardır. Fakat emek verdiğim ve bir bebeği büyütür gibi itina gösterdiğim işimde aldığım beklenmedik bir bildirim; iş ve yaşam dengesini ne denli kuramadığımı ve kendimi ne kadar unuttuğumu fark ettirdi. İşte tam bu noktada kendime bir söz verdim ve “iş yaşam dengesi” artık kariyerimin en birincil prensibi olacak dedim ve böylece Koçluk yolculuğum başladı. Türkiye’nin en önemli Koçluk okullarından birisinde Profesyonel Koçluk eğitimimi tamamladım.Devamında NLP alanında master düzeyde gelişimime devam ettim. 

Bu yolculuk esnasında kişinin kendi değerlerini bilerek davranmasının, gerçek potansiyelini keşfetmesinin, kişinin özde mutlu olabilmesinin ve kendisini her gün yataktan kaldıran gerçek hayat amacını bulmasının ve geleceği ile ilgili hayal kurup bunları hedef odaklı şekilde planlamasının ne kadar önemli olduğunu keşfettim ve aslında kendi dönüşümüm için çalıştım. Tabi bu dönüşüm yolculuğu öyle kolay bir şey değil. Değişim ve Dönüşüm nefes aldığımız sürece devam edecek bir yolculuk. 

Ve aslında bu yolculuk devam ederken bende kurumsal hayattan birisi olarak İş Dünyasındaki  Kadınlarımızın ne kadar desteğe ihtiyacı olduğunu gördüm. Ve bu alan beni çok etkiledi. Profesyonel Kariyerimin bir parçası olarak da İş Dünyası’nda ki Kadınlar için bir şeyler yapmam gerektiğini keşfettim ve bunu yaptığımda tam ve bütün olma yolunda bir adımı daha attığımı hissettim. Şu anda da İyibiriz bırakmak için Stratejik gelişim projelerini yönetiyorum, kurumsal hayattaki kadınların gerçek potansiyelleri ile buluşmalarına destek oluyorum.

Biliyorum ki “Birlikte Daha İyi Bir Dünya Yaratmak Mümkün

burcusen@iyibiriz.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir