Bir Qurna Hikayesi

Biz iki kız kardeş uzun yıllar kurumsal hayat deneyimlerimizi harmanlayıp hem ülkemizi temsil edebilmek hem de bunu doğru talep ve beklentiyi karşılayacak şekilde yapabilmek adına… Uzun çalışmalar, pazar araştırmaları, talep toplama süreci, üretici ziyaretleri ve karar verdiğimiz alanda bilgilenmek için harcanan ‘işi öğrenelim’ süreçleri sonunda… 2017 Ekim ayında Türk’ü,Türkiye’yi, tarihi çağrıştırsın diye iyice düşünüp sonunda annemizin fikri ile bulduğumuz Qurna adı ile ltd. firmamızı kurduk.

Biz her zaman ‘bir gün kendi işimizi kuracağız’ ideali ile çalıştık. Doğru bilgi ve birikim, satın almadan, satışa, üretimden finansa, sosyal medya yı doğru kullanıma kadar… Gerek deneyimlerimiz gerekse aldığımız eğitimler bize cesaret verdi ve yolumuzu aydınlattı.  Tabiki bu bir süreç ve daha devam edecek.

Ürün gamımızda oldukça talep gören Peştemal , Throw (masa/yatak/koltuk/piknik örtüsü olarakta kullanılan çok amaçlı örtü), havlu,bornoz, çocuk ve yetişkin beach konfeksiyonu (Kimono, Kaftan, Cover up) ve proje bazlı olarak nevresim yer almaktadır.

Tamamen dış pazara dönük olan yapımızda, iç pazar talepleri web sayfamız üzerinden gelen talepler ve bu hafta devreye aldığımız ‘qurna_desings__tr’ instagram hesabımız ile sınırlı.

Ben işin Türkiye ayağında üretici ve satış öncesi aşamalar ile Rusya satıştan sorumluyken, ABD de yaşayan kız kardeşim Sinem… işin finans,bilgi işlem ve Kuzey Amerika satış ayağında görev almakta. Hedefimiz hızla büyüme sağlayıp 5 sene içerisinde üretimi de bünyemize almak yönünde.

Qurna ‘nın ana müşteri hedefi, çalışmayı planladığımız tüm ülkelerde; toptancılar, katlı mağazalar, 5*lı Otel ve otel Spaları,Spalar, 5* Otel Butikleri ve niş butikler olarak belirlenmiştir. Perakende satışlarımız ise şu an için web sayfamız ve e-ticaret siteleri Amazon, Etsy ve Ebay den devam etmekte. Buna ek olarak 2019 yılında açmayı planladığımız ABD Showroom umuzda ön çalışmaları devam ediyor.

Uzun vadede hedefimiz Qurna’nın tüm dünyayı sarması 🙂

İnstagram

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir