Başıma Bir İş Geldi

İş hayatında her kademedeki çalışanın yaşadığı veya yaşayabileceği olayları hikaye lezzetiyle sunan kitapta; kariyer arenasında hayatta kalmak,beyaz yakalının Ege hayali, çalışanın içindeki‘doldurulamayan’ boşluk gibi güncel tespitlerin ve çözüm önerilerinin yanı sıra, şimdiye dek çok ele alınmayan iş yerinde mobbing, taciz ve yolsuzluk gibi olayların mağdurlarına çıkış yolları da anlatılıyor.

25 yılı aşan iş hayatında, profesyonel yöneticilik yıllarından sonra Mastercamp Eğitim Platform’unu kuran Gürçimen tüm bu deneyimlerini derlediğive gerçek olaylardan esinlenerek yazdığı “Başıma Bir İŞ Geldi” kitabı ile profesyonellere ışık tutmayı hedefliyor.

Yazar Zuhal Gürçimen, iş yaşamında  beyaz yakalarının iki ucunu birbirine  denk getirmeye çalışan insanların kurumsal süreçlerde yaşadıkları zorlukların, ne kadar yaşamın kendisiyle ilgili olduğunu, hem soruyor hem de bulduğu yanıtları okurlarıyla paylaşıyor.

“Kitap; biriktirdiklerimi, yaşadıklarımı ve de gözlemlerimi temize çektiğim iç içe geçmiş hikayelerden  oluştu. Olaylar gerçek olsa da kişi ve yerler kurgu. Çünkü derdim, yaşananların herkesin başına gelebilecek işler olduğuna okuyucuyu ikna etmekti. Bununla beraber, sadece sorunları değil, çıkış yollarını da anlatmak istedim. Bence zaten iş hayatımızdan süzüp kişisel yaşamımıza aktarabileceğimiz tek şey, çıkış süreçlerimiz ve farkındalıklarımız oluyor.” diyenGürçimen’in kitabı bu açıdan bakıldığında aslında herkesin gündelik yaşamında karşılaştığı çıkmazlar için de çözüm içeriyor.

Kitaptaki bazı bölümlerin başlıkları şöyle:

“Baş rolünde olmadığın bir senaryonun, seyrini değiştirmeye hazır mısın?”

“Hayatınızın ilk yarısı bir kitaba benzer; geri kalan kısmı onu yorumlamakla geçer.”

“Beyaz yakalarımızın iki ucunu bir araya getirmek için verdiğimiz çaba, yaptığımız işin ne kadar kendisidir?’’

“Bir ünvanı almak için ödemediğin bedeli, o ünvandan düşerken ödersin.”

“Zaferle ilgilendiğin kadar, seferle ilgilensen bir çok sorunu çözeceksin…”

Zuhal Gürçimen Hakkında

Zuhal Gürçimen, eğitim danışmanlık şirketi faaliyetleri öncesinde aralarında Koç Holding, Reebok ve 18 yıl Eczacıbaşı Beiersdorf Kozmetik şirketinin de aralarında bulunduğu kurumsal dünyada 25 yılı aşkın süreyle finans, bilgi sistemleri ve insan kaynakları alanında çalıştı.

Tüm profesyonel yaşamı boyunca yazıyla ilişkisini sürdürdü. Dergi ve gazetelere yazdığı iş yaşamı ve insan kaynakları üzerine makaleler ve yaşam üzerine kaleme aldığı denemelerle, her zaman deneyimlerini yazı ile de paylaşma arzusunda oldu. “Başıma Bir İş Geldi” yazarın yayınlanan ilk kitabıdır. Halen Dünya Gazetesi’nde İŞ’te Topuk Sesleri isimli köşesinde yazmaktadır.  Gedik Holding’e bağlı radyogedik’te 2019 yılı Ocak ayından beri her  çarşamba ’’Başıma Bir İş Geldi’’ isimli canlı yayınlanan radyo programını yürütmektedir.

Mastercamp Eğitim Platformu Hakkında

Zuhal Gürçimen kuruculuğunda hayata geçen MASTERCAMP, bireylerin profesyonel yetkinliklerini, güncel ve hayata geçirilebilen özgün yöntemlerle ileriye taşıyor. Platformda yer alan eğitim programları, ikinci kariyerini hayata geçirmek isteğindeki profesyonellerin de yolculuğunu kısa ve etkili hale getirmeyi amaçlıyor.

“Odaklan, öğren, tasarla, öğret, geribildirim al” anlayışıyla yola çıkan eğitim ve danışmanlık platformu MASTERCAMP, kurum çalışanlarına ve bireylere yönelik eğitimler içeriyor.Eğitim programları arasında mevcut ve yeni kariyer analizi, yönetim danışmanlığı, liderlik programları, hitabet ve iletişim gibi başlıkların yanı sıra iş hayatında “storytelling (hikaye anlatıcılığı)” ile sunum becerileri yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir