Aktif Anneler Doğuş Hikayesi

Aktif Anneler…

Çiğdem Tunca Yıldırım’ın, 1,5-2 yıl kadar önce kızı büyümeye başlayınca evde canı sıkılmaya başladı. Bir gün, sosyal medyada  elemeği ürünlerin yayınlandığı sayfaları daha fazla takip ettiğini fark eden ve ben de bir şeyler üretmeliyim dedi. Ürettiklerini hemen sosyal medya hesabına koyuyordu fakat fazla takipçisi yoktu. Reklam demek para demekti…

Bir müddet sonra satış yapamayınca sayfasının adını değiştirmeye karar verdi. Böylece yeni sosyal medya sayfasının adı Aktif Anneler oldu.

Amacı, el emeği üreten ve bunun için zaman ayırıp eve katkı sağlamak isteyen kadınları sayfasında duyurmaktı. Hem kimseden para almayacak hem de takipçi sayısını arttıracaktı.

Aktif bir anne olduğu için devamlı etkinlik ve seminerlere katılıyordu. Ayrıca sayfasında etkinlik, seminer düzenleyen annelerin, kadınların paylaşımlarını duyuruyordu.

Bu gruplara katılarak hem güzel insanlarla tanışıyor hem de hep birlikte tüm kadınlarla birlikte bir aile olabileceğini düşünüyordu.

Amacına yavaş yavaş ulaşmaya başlayan Aktif Annenin sayfası artık etiketleniyor ve DM den fotoğraf gönderilerek seminerlerden haberdar ediliyor. Kendisi ‘Birlikten kuvvet doğar’ sözüne tam destek veriyor.

Aktif Anne Çiğdem Yıldırım, teknolojinin iyi yönde kullanıldığı sürece fayda sağlayacağına inanıyor. Çocuklara bırakılan en önemli mirasın sosyalleşmeyi öğrenmeleri olduğunu düşünüyor.

‘Bende buradayım’ diyen Aktif Anne, iyi niyeti ve enerjisiyle emeğe saygı ve destek olmaya devam edip kadın dayanışmasına örnek oluyor.

Tüm bunların dışında ‘Birlik, Bütünlük Zamanı’ diyerek kadın emeğini tanıttığı ve destek olduğu bir platformu daha var o da DESTEK ZAMANI…

Şimdilerde @aktif_anneler ve @destekzamanı sayfalarıyla birlikte Hikayesi Girişimin bölge temsilcisi olarak çalışmalarına devam edecek.

İnstagram

İnstagram

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir