Aile Atölyeleri İle Nevra Kaymaz

Aile Atölyeleri…

İ.Ü. Urdu Dili ve Edebiyatı Bölümünden mezun olduktan sonra çeşitli firmalarda Müşteri İlişkileri Yöneticisi ve Yönetici pozisyonlarında çalıştım. 2 çocuklu bir hayata geçişten sonraki süreçte, çocuklarımı götürdüğüm çalışma ve aktivitelerde bu alanda hizmet veren kurumların bir anne olarak aslında yetersiz, tekdüze ve ve amatör olduğunu gözlemledim.

Çoğu zaman bu etkinliklere gitmek yerine çocuklarımla birlikte evde yaptığımız çalışmalar hem bize zevk veriyor hem de çocukların her açıdan kendini geliştirmesini sağlıyordu. Şu anda yapmakta olduğum çalışmalarımın temelini ver üretimlerimin altyapısını işte bu süreç oluştu. Bu dönemde ben de el sanatlarına olan ilgi ve becerimi çeşitli kurslara devam ederek geliştirdim ve aile – çocuk atölyelerinin içeriğini zenginleştirmek adına bir adım öteye taşıdım. Bence çocuklarımızın gelişimsel ihtiyaçlarıyla yaratıcı kaynakları birleştirmenin bir yolu olması gerekiyordu.

Ve bunun için de el becerilerine ve çocuklara yönelik bir atılıma odaklanmam gerektiğine karar verdim.

Aynı dönemde bölgemizde yeni açılan Sevinçer Kukla Tiyatrosunu ve etkinliklerini takip etmeye başladım.Oynadıkları oyunlar ve düzenledikleri festival ve içeriği hem çocukların hem de ebeveynlerin beğenisini kazanıyordu. Bu süreçte ben de kendi üretimlerimi ve fikirlerimi onlarla paylaştım. Çocuk atölyeleri ile ilgili fikirlerim onların desteği ve ev sahipliğinde 2 aylık yoğun bir AR-GE sürecinden sonra hayata geçti.

Uyguladığım tüm atölye çalışmaları bizim tarafımızdan önce prototip olarak üretilip deneniyor… ve bu alanda deneyimli gözlerden onay aldıktan sonra bizim “ Oyun bankası “adını verdiğimiz veri depomuzda haftalık programlara göre sıralanıyor. Aile Atölyeleri

Her bir çalışma sadece ama sadece 1 kez uygulanıyor atölyelerimizde. O sebeple çok yaratıcı ve aktif bir konsept uyguladığımızı söyleyebilirim. Aile Atölyeleri
Yüz boyama, A4 kağıda basılmış içi boş karakterleri kalemle boyama gibi sadece zaman doldurucu aktivitelerden oldukça uzakta… Hatta ebeveynlerin de çoğu zaman dahil olmayı isteyeceği nitelikte kaliteli ve kesinlikle eğlenceli çalışmalar yapıyoruz.


2 çocuklu bir anne olarak ebeveynlerin çocuklarının el-motor becerisi, zihin ve hayal gücü gelişimi konusunda… En az kaliteli kıyafet ve organik gıda konusunda gösterdikleri hassasiyeti saygıyla izliyorum. Sunduğumuz kaliteli ve orjinal atölye çalışmalarının çocukların hayal gücünü besleyerek kendine güvenen, yetenekli ve pozitif birer birey olmalarını sağlayacağına inanıyorum.

Nevra Kaymaz

Ayrıntılı bilgi ve etkinlik ajandası için;
www.tiyatrosevince.com                                                                                                                                                                  İnstagram
Telefon : 0 545 611 06 80/0 532 238 30 44

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir