close

Merhaba,  herkes gibi elbette benimde bir hikayem var. İki kız annesiyim. Uzun zaman, çalışma hayatım boyunca birçok anne gibi benim annemde kızlarımın bakımında bana destek oldu. Küçük kızım 1.5 yaşında iken annemin 7 yıl önce geçirdiği meme kanserinin metastaz sonucu tüm vücudunu sardığını öğrendik. Doktorlar artık yapılacak hiçbir şey olmadığını söyledi . Bana düşen de uzun bir çalışma hayatını bırakıp hem kızlarımla hem de annemle kalan yaşamında daha yakından ilgilenmekti.

Öyle de yaptım. Bizim için çok zorlu bir 9 ay oldu. İstanbul’daki yaşantımıza memleketimiz olan Yalova’da sürdürmeye karar verdik. Çünkü yapılacak hiçbir şey yoktu . Belki havası iyi gelir, eş dost derken morali düzelir diye Yalova’ya taşındık. Fakat 1 ay sonra maalesef annemi kaybettik. Tabii benim için çok büyük bir kayıp ve yıkım oldu. Annemi kaybetmem , iş hayatını bırakmam , her ne kadar doğup büyüdüğüm yer olsa da yirmi iki yıl sonra yeni bir çevre beni çok zorladı.  İki çocuğum vardı, ve bir şekilde hayata bağlanmam bir uğraş bulmam  gerekti. Bende öyle yaptım .

Evde büyük kızımın el işi dersi için aldığım üç keçe vardı bir iki anahtarlık, magnet yaptım. Hoşuma gitti  ardından birkaç keçe daha derken yaptıkları mı satıp malzeme aldım . Böylece sermayemi büyüttüm. Büyük keyif aldığımı farkedince 2015 yılının Mart ayında Füsun’un Atölyesi doğmuş oldu. O günden bugüne gerek yurt içi gerek yurtdışı birçok ürün satışlarım oldu.  Füsun’un Atölyesinde halen büyük keyifle keçeden bebek kapı süsleri ,özel günler için magnet , takı yastıkları, lohusa terliği , kına taç ve hediyelikleri yapıyorum. Şimdi geriye dönüp baktığımda güzel bir yol aldığımı görüyorum, çok mutlu oluyorum.

Ama yetmez yola devam ….

Sevgiler.

Füsun ÖRS KANTOĞLU

İnstagram

Tags : BebekDoğum günüEl emeğiEl yapımı bebek ürünleriEvden çalışan kadınGirişimci kadınHastane odasıHediyelikKadın girişimciKapı süsüKeçeOyuncakÜrün satış

Bir Yanıt Bırak