close

Biz Kimiz

 

Kurucu ve Genel Koordinatör

1479406672

Figen GERİ

Çalışma hayatıma kızımın doğumuyla ara verdim.Tekrar çalışmak istediğimde, kızımı bırakamadığımdan evden çalışmanın yollarını aradım.Uzun süren araştırmalarımın sonunda annelikle ilgili bir web sitesinde reklam yöneticiliği yapmaya başladım. Zamanla başka web siteleri de eklendi ve tabii görevlerde.İçerik ve reklam yöneticiliği, atölye satış yöneticisi gibi.Bu arada 2011 ve 2012 yıllarında Çocuk Şenliği düzenledim.2011 yılında, bir arkadaşımın ” Artık seninde bir web siten olmalı”  fikri ile Anne Rehberi www.annecee.com kurdum.

Evden çalışmaya başladığım ilk andan itibaren hep benim gibi evden çalışmak isteyen kadınlar olduğunu düşündüm. Ve sonunda iki sene önce Türkiye’nin İlk Kadın Kariyer Sitesi www.pembekariyer.com’ u kurdum. Tek başına iki web sitesi yönetmenin zorlukları ile baş etmeye çalışırken, benim gibi evden çalışan iki arkadaşımla yollarımız kesişti.

Çalışmalarımıza devam ederken, toplumsal cinsiyet ayrımcılığıyla, site ismi, logosu ve renginin uygun düşmediği eleştirilerini aldık. Artık, Hikayesi Girişim adıyla ve yeni yüzümüzle yayındayız.

Biz, işbirliği ile yolumuza birlikte devam ediyoruz.Amacımız daha anlamlı, verimli ve başkalarına destek olan işlerde sizlerle buluşmak.

İçerik Yöneticisi

funda

Funda ALTINAĞAÇ

Erkenden evlenince genç yaşta çocuk sahibi oldum. Şu anda 2 çocuk annesiyim.

Çocukluğumdan beri öğrenmeye olan merakım, üretmeye olan ilgim, evlendikten sonra da devam etti. Oğlumu büyütürken kendimi geliştirebileceğim, yeni şeyler öğrenebileceğim çeşitli eğitimlere katıldım. Evdeki sorumluluklarımdan dolayı, hem evi de idare edip hem de evden ne tür işler yapabilirim konusunda çaba harcadım. Başlangıçta, öğrendiklerimle evde kendi yaptığım ürünleri belli bir süre satmayı başardım. Bu benim için büyük bir motivasyon sağlamış oldu.

Fakat daha fazlasını yapabileceğime olan inancım ve çalışmaya devam etme isteğim; özellikle de mutfağa olan sevgim, beni yemek sektöründe bir şeyler yapmam gerektiği konusunda yönlendirmiş oldu. Benim gibi yemek yapmayı seven bir arkadaşımla birlikte küçük bir catering şirketi kurduk. Birkaç yıl bu işi başarıyla yürüttük. Ancak sağlık nedenlerinden dolayı bu işi bırakmak zorunda kaldık.

Kendi emeğimle ekonomik özgürlüğümü kazanmanın verdiği özgüvenle, yine bir şeyler yapmalıyım diye arayış içine girmişken, Figen ve Sevda ile tanıştım. Onlarla çalışmalarım, aynı zamanda bana farklı ilgi alanlarımın olduğunu da göstermiş oldu. Ve işte şimdi buradayım.

HİKAYESİ GİRİŞİM’le birlikte; her gün yeni yeni şeyler öğrenmeyi sürdürerek ve öğrendiklerimizi paylaşarak, yolumuza devam ediyoruz.

Funda ALTINAĞAÇ  

Web Yöneticisi

sevda

Sevda ŞEN ÜNSEV

Çalışma hayatıma 1982 yılında  başladım. Yaklaşık 25 yıl araştırma sektöründe çalıştım ve 2009 yılında emekli oldum. Emekli olduktan sonra kardeşimin bebeğine bakarken, pasta yapmaya başladım ve arkasından pastalar yapıp satmaya başladım. Bununla ilgili bir blog açtım.

Blog açmak , web tasarım ve bununla ilgili konular ilgimi çekince , bu konuda kendimi geliştirmeye karar verdim. Araştırarak, okuyarak ve  deneyerek çok şey öğrendim. O sırada  Figen’le tanıştık ve bana Pembe Kariyer’den söz etti ve o günden beri birlikte çalışmaya başladık. Şimdi, Pembe Kariyer ismini ve logosunu değiştirip, Hikayesi Girişim yaparak yolumuza devam ediyoruz. Annecee ve Hikayesi Girişim sitelerini yazılımsal ve donanımsal olarak tasarladım ve yönetimini üstlendim. Figen ve Funda ile Hikayesi Girişim’i hedeflediğimiz yerlere götürmeye çalışıyoruz.

Bir anlamda, bizim gibi evden çalışmak isteyen kadınlara  az da olsa bir kapı aralamaya çalışıyoruz.