close

“Hayatın minik kareleri içinde, sizde bir parça olabilirsiniz”

Minyatür heykel serüvenim aslında tesadüfen ortaya çıktı.

Çocukken içine kapanık, konuşmayı pek sevmeyen birisiydim. Zamanla boyalarla, kağıtlarla tanıştım. Kendimi anlatabildiğim, üzüntülerimi, mutluluğumu, dertlerimi paylaşabildiğim sırdaşım oldular; kimi zaman gözyaşlarımla ıslandılar gözümden yaşlar aktıkça kağıttaki boyalar da aktı. Kısacası çizim, hayatımın en büyük parçası oldu; kısacası ben büyüdükçe onlarda benimle birlikte büyüdüler. Ben büyüdükçe dertlerim de büyüdü sıkıntılarım, hayal kırıklıklarım da. Toprağın insanın negatif enerjisini aldığını biliyordum ve çocukken topraktan çamur yaparak oynadığım zamanlar aklıma gelince hemen gidip kil aldım. Ve kağıda aktardıklarımı kilede aktarmaya başladım. Bir zaman sonra beni rahatlattığının farkına varınca da vazgeçemedim. Şuanda on sekiz yaşında, üniversite adayıyım. Aileme çok fazla yük olmamak, en azından kısa sürede olsa beni idare etmesi için üniversiteye gitmeden önce para kazanmak istedim. Ailem dışarıda çalışmama izin vermeyince de bende yaptığım bu minyatür heykelleri, çalışmaları insanlarla buluşturmaya karar verdim. Daha yeniyim, satış konusunda tecrübem olmasa da instagram sayfası açarak, cesaret edip bir yerlerden başlayabileceğimi düşündüm. En azından korkularım fazla da olsa ‘’sonucu ne olursa olsun ben bunu yapmıştım ve denemiştim.’’ diyebilmenin gururunu yaşayacağımı biliyordum.

Sizlerin de benim minik dünyama katkılarıyla ve desteğiyle bu yolda hem evlerinize minik eserlerimle dokunuşlar yaparak hem de kendi geleceğimi şekillendirerek ilerleyebilirim.

Elimden tutmaya ne dersiniz?

Whatsapp: 05393979398

İnstagram

Tags : AhşapBirasliportfoyuEl emeğiEvden çalışan kadınGirişimci kadınHediyelikKadın girişimciMinyatürMinyatür heykelÜrün satış

Bir Yanıt Bırak